Eurofarm Pelister u finišu slomio Tatabanju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Eurofarm Pelister u finišu slomio Tatabanju!

Eurofarm Pelister u finišu slomio Tatabanju!

Rukometaši Eurofarm Pelistera ostvarili su drugu ovosezonsku pobedu u EHF Ligi Evrope, pošto su u samom finišu utakmice u dvorani „Boro Čurleski“ slomili otpor Tatabanje – 21:19 (11:10). Isti rivali sastaće se na istom mestu već u četvrtak, s tim što će ulogu nominalnog domaćina imati mađarski tim.

Ponovo je makedonski vicešampion ispustio solidnu prednost već u prvom poluvremenu, ali je u samoj završnici odigrao dobro u odbrani, uz adekvatnu podršku novog golmana Karima Hendavija (9 odbrana). Ekipa Tatabanje je u par navrata drugog poluvremena imala i minimalnu prednost, ali je u poslednjih deset minuta napravila previše grešaka u napadu da bi izbegla poraz, peti u isto toliko mečeva.

EUROFARM PELISTER-TATABANJA 21:19 (11:10)

EUROFARM PELISTER: Hendavi 9 odbrana, Ćanevski – Kušan 6, Magdalinić 5, Maraš 4, Ojleski 2, Kukulovski 2, Stjepanović 1, Perić 1, Markoski, Radović, Tankoski, Kosteski, Vegar, Kukoskim Građan

TATABANJA: Bartuc 6 odbrana, Konečni – Đer 6, Ančin 4, P. Hornjak 4, Sunajko 3, Juhaš 2, Božović, Molnar, Šipoš, Nemeš, B. Hornjak, Ilješ, Debreceni, Zdolik

Ekipa Željka Babića je propustila lepu priliku da sve reši već u prvom poluvremenu. Tatabanja je bila beu pogotka punih 15 minuta, od četvrtog do 19, a domaćin je za to vreme serijom 6:0 poveo sa 7:2. Tu prednost, momci Vladana Matića značajno su smanjili u finišu prvog poluvremena, kada su došli na gol zaostatka.

Bolje je mađarski predstavnik počeo u nastavku, stigao čak i do preokreta preko Ančina, ali je Pelister preko Kušana na crti, te Mandalinića, Perića i Maraša u spoljnoj liniji uspeo da povrati prednost. Na ulasku u poslednjih deset minuta, ekipa Tatabanje je ofanzivno prilična oslabila, nekoliko izgubljenih lopti domaćin je iskoristio da povisi na 20:17. Na ulasku u poslednji minut, pri rezultatu 21:19, poslednju priliku propustio je brzopleti Juhaš napravivši probijanje, pa je makedonski predstavnik u ovom euro takmičenju ostao u igri za plasman u narednu fazu.