Pobednički kraj sjajne evro-avanture Trimo Trebnja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Pobednički kraj sjajne evro-avanture Trimo Trebnja

Pobednički kraj sjajne evro-avanture Trimo Trebnja

Odličan evro-nastup ove sezone, rukometaši Trimo Trebnja okončali su trijumfalno. Izabranici Uroša Zormana su treći put osetili slast pobede u EHF Ligi Evrope, pošto su drugi put ove sezone savladali Tatabanju, ovoga puta u „Stožicama“ – 32:28 (18:14).

Usled paklenog ritma, trener Uroš Zorman odlučio je da pruži šansu nekim mlađim igračima koji nisu imali puno minuta u prethodnim mečevima, kako bi odmorio nosioce igre za subotnji derbi domaćeg šampionata protiv Gorenja u Velenju.

Međutim, to se nije odrazilo na rezultat. Nakon izjednačenog početka, domaćin se odvojio na plus pet (13:8) i do samog kraja nije dozvolio momcima Vladana Matića da stignu do egala. Gosti su u tri navrata uspeli da smanje na minus dva, ali do poslednje četvrtine meča, u kojoj slovenački tim nije dozvolio neizvesnost.

Trimo Trebnje je takmičenje u grupi D završilo na petom mestu sa šest bodova, dok je Tatabanja razočarala ne osvojivši ni poen iz deset utakmica.

RK Trimo Trebnje – Grundfos Tatabanya 32:28 (18:14)
RK Trimo Trebnje: Tomić 6 odbrana, Gaberc 5 odbrana; Višček 4, Didovič 4, Grojzdek, Radojković 3, Dobovičnik 5, Hamidović 3, Kotar 3, Kamnikar, Potočnik 2, Ropič 1, Pandev 2, Grbić 2, Cirar 2, Florjančič 1
Grundfos Tatabanya: Bartucz 9 odbrana, Konecny 2 odbrane; Božović 4, Molnar 7, Juhasz 1, Sipos 2, Nemes, Bence Hornyak 2, Ilves, Gyori 5, Debreczeni, Ancsin 4, Zdolik 2, Bodnar, Peter Hornyak 1
IGRAČ UTAKMICE: Lovro Višček (RK Trimo Trebnje)