FINAL4 sada daleko: Nexe sa -9 iz Gepingena - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa FINAL4 sada daleko: Nexe sa -9 iz Gepingena

FINAL4 sada daleko: Nexe sa -9 iz Gepingena

Hrvatski vicešampioni, Nexe iz Našice imaće gotovo pa nemoguću misiju da se drugu godinu zaredom plasiraju na finalni turnir EHF Lige Evrope. Tim Branka Tamšea podbacio je na gostovanju Gepingenu u Nemačkoj i sa -9 (23:32) putuje kući gde će za sedam dana dočekati renomiranog bundesligaša.

Puno tehničkih grešaka, statičan pozicioni napad, slabo vraćanje u fazu odbrane, raspoloženi Marin Šego (12 odbrana) koji je s druge strane držao procenat od preko 50% do 40. minuta, sve to je uzrokovalo da Nexe bude u minusu tokom većeg dela meča. Maksimalna prednost je iznosila deset golova, došao je Nexe 7-8 minuta pre kraja na -7, ali ponovo brzopletost i nelogičnosti u fazi napada, vratile su Gepingenu dvocifrenu prednost.

Göppingen – Nexe 32-23 (15-9)

Göppingen : Marcel Schiller 7, Kevin Gulliksen 7, Jaka Malus 4, Josip Sarac 4, David Schmidt 3, Tim Kneule 2, Jon Lindenchrone Andersen 2, Gilberto Duarte 1, Marin Sego 1, Blaz Blagotinsek 1.

Nexe : Janko Kevic 7, Luka Moslavac 6, Fran Srsen 4, Marin Jelinic 2, Tomislav Severec 2, Andraz Velkavrh 1, Fran Mileta 1.