Flensburg na krilima Burića prekinuo sjajnu seriju PSŽ-a! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Flensburg na krilima Burića prekinuo sjajnu seriju PSŽ-a!

Flensburg na krilima Burića prekinuo sjajnu seriju PSŽ-a!

Drugi put ove sezone, Flensburg je savladao PSŽ i napravio važan korak ka prvom mestu grupe A EHF Lige šampiona. Nemački tim je, pre svega zahvaljujući fenomenalnom prvom poluvremenu, slavio u svojoj dvorani 28:27 (19:10).

Ekipa Raula Gonzalesa je uspela da se vrati nakon velikog zaostatka i učini završnici zanimljivom, ali je minus jedan (u dva navrata) najbliže što je prišla.

Flensburg je odlučujuću prednost stekao serijom 5:0 u finišu prvog poluvremena, kada je od 14:10 stigao do 19:10. PSŽ je početkom nastavka serijom 3:0 nagovestio da bi se moglo „zakuvati“, Još jednom tri gola u nizu, pa nedugo zatim i četiri bez odgovora, i na semaforu je pisalo 23:21.

Domaći su u poslednjem trenutku zaustavili brod koji se ozbiljno zaljuljao, poveli 27:24, ali je treći tim Evrope još jednom pokušao, smanjio na 27:26, pre nego što je Johanesen povisio na plus dva u 56. minutu. Usledio je period kada su mreže mirovale, sve do 30 sekundi pred kraj, kada je Remili postavio konačan rezultat.

Sjajnu partiju pružio je ponovo Benjamin Burić, drugi golman sveta po izboru Handball-Planet.com, koji je zabeležio 16 intervencija

SG Flensburg – PSG 28-27 (19-10)

SG Flensburg: Burić 16 odbrana, Bergerud Hampus Wanne 8, Jim Gottfridsson 7, Gøran Søgard 5, Lasse Møller 4, Lasse Svan 2, Johannes Golla 1, Simon Hald 1.

PSG: Žerar 6 odbrana, Ženti 6 odbrana – Mikkel Hansen 7, Luc Steins 4, Kamil Syprzak 4, Nedim Remili 3, Ferran Sole 2, Luka Karabatic 2, Benoit Kounkoud 2, Vincent Gerard 1, Dainis Kristopans 1, Mathieu Grebille 1.