FLENSBURG U FINALU KUPA: Vranješ slavi Gotfridsona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa FLENSBURG U FINALU KUPA: Vranješ slavi Gotfridsona!

FLENSBURG U FINALU KUPA: Vranješ slavi Gotfridsona!

Pogotkom Džima Gotfridsona u poslednjoj sekundi, Flensburg je savladao Rajn Nekar Leven 24:23 (10:10), plasiravši se tako u finale Kupa Nemačke.

Bio je to prvi meč fajnal – fora ovog takmičenja, dok će se u drugom polufinalu sastati Magdeburg i Fukse Berlin.

Tim Ljubomira Vranješa je do velikog slavlja došao posle preokreta u drugom poluremenu, tokom kojeg je RNL imao i četiri gola prednosti.

Flensburg je češće bio u minimalnoj prednosti u prvih 30 minuta, ali se na odmor otišlo rezultatom 10:10. Od samog starta nastavka, Rajn Nkar Leven je uzeo stvari u svoje ruke. Silovito su delovali u tim trenucima izabranici Nikolaja Jakobsena i serijom 5:1 poveli sa 15:11. Pokušavao je, još uvek aktuelni prvak Evrope da se vrati u meč, ali nije uspevao sve do ulaska u poslednju šestinu meča. „Lavovi“ nisu postigli pogodak od 49. do 56. minuta, njihov rival je to iskoristio da povede sa 22:21.  U poslednja dva minuta ušlo se u egal situaciji, 23:23. Indisponirani Egert drugi put za redom ne uspeva da realizuje sedmerac, ali je i na drugos strani napad bio smuen i neaktivan. Miler je odbranio udarac Petersona na 30 sekundi pre poslednjeg oglašavanja sirene. Flensburg nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol, ali je bukvalno u poslednjoj sekundi, najbolji pojedinac pobednika, Šveđanin Džim Gotfridson, snažno i poluvisoko šutirao sa široke pozicije, a lopta je od ruke neubedljivog Landina završila u mreži. To je bio znak sa veliko slavlje klupe Flensburga.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Johan Jakobson sa sedam goova, dok je na drugoj strani briljirao Genshajmer sa 11.

Tako se ponovio scenario od prošle sezone kada su dueli ovih timova u pitanju. U oba prvenstvena meča, slavio je Rajn Nekar Leven, dok je u polufinalu Kupa bolji bio Flensburg.

Flensburg je izgubio poslednja četiri finala Kupa Nemačke. Titulu brani Fukse Berlin, koji je prošle godine savladao tim sa severa 22:21. Finale je na programu u nedelju.