GOSTI NEMILOSRDNI: Bruka Alborga, slatka osveta Kila - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa GOSTI NEMILOSRDNI: Bruka Alborga, slatka osveta Kila

GOSTI NEMILOSRDNI: Bruka Alborga, slatka osveta Kila

Nije sramota ubedljivo izgubiti od Barselone, ali je frapantno dati 11 golova na svom terenu, makar i protiv super moćne ekipe Ćavija Pakvala. Danski Alborg je u osmini finala Lige šampiona izgubio od Barselone sa 31:11 (16:5). Ne treba napominjati da je ovo negativan rekord Lige šampiona. Iako niko nije sumnjao u prolaz Katalonaca, ovaj rezultat bi mogao još malo da ohladi krv u žilama njihovim narednim rivalima. Danski vicešampion je prvi od 11 golova postigao baš u 11. minutu. Osim Danijela Šarića, svi rukometaši Barselone su se upisali u strelce, pa čak i golman Pererz de Vargas. Najefikasniji je bio Lazarov sa osam golova.

Da poseduje ogromnu moć, pokazao je i Kil. I to protiv ekipe od koje je izgubio prošlogodišnje finale. U Flens Areni, duel prvaka Evrope i šampiona Nemački pripao je vladaru Bundeslige – Flensburg – Kil  21:30 (9:16). Rezultat u potpunosti oslikava dešavanja na terenu. Od prvih minuta bilo je jasno da domaćin nema rešenja za granitnu odbranu moćnih „Zebri“, pa u utakmici koja je najavljena kao apsolutni derbi vikenda, nije bilo dovoljno neizvesnosti. Tim Ljube Vranješa je puno pokazao da nije baš pametno otpisivati ga. Ipak, eventualni plasman u četvrtfinale, bilo bi već čudo od svih prošlosezonskih. Vujin je bio najefikasniji na meču sa šest pogodaka, dok je solidan na drugoj strani bio Draško Nenadić sa četiri gola, jednim manje od Egerta.

I Vive Tauron Kielce je završilo veliki deo posle već u prvom meču. Poljski šampion slavio je u gostima protiv Monpeljea sa 29:25 (16:13), na krilima Bieleckog (6) i Jureckog (5). Buntić je postigao tri gola, Štrlek i Čupić po dva. U poraženom taboru, istakao se Vid Kavtičnik sa osam pogodaka. Simonet je dao šest, Mačkovšek 4, Gajić tri a Gaber jedan.

Time su kompletirani prvi mečevi osmine finala VELUX EHF Lige šampiona. Čak šest pobeda slavili su gosti. Uspešni domaćini bili su Visla Plock i PPD Zagreb. Revanši su na programu sledećeg vikenda.