GOTOVA PRIČA: PSŽ silan u Zagrebu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa GOTOVA PRIČA: PSŽ silan u Zagrebu

GOTOVA PRIČA: PSŽ silan u Zagrebu

IZ ARENE ZAGREB

TOMISLAV LAURIĆ

Pred odlazak na EP Vuja je kao selektor Slovenije govorio da je samoubojstvo igrati sa tri umjetnika u bekovskoj liniji. A sve bliže tome je igrati i sa kvalitetnim desnim bekom. Bez ozljeđenih Šebetića i Stepančića, deficitarni PPD uspio je korektno parirati prvih 30 minuta, otići na predah sa zaostatkom od 13:16. Furiozan ulazak u nastavak susreta nije bio dovoljan. Individualno moćniji Parižani iskoristili su energetski pad protivnika i u posljednjih 15-ak minuta osigurali si vrlo uvjerljivu pobjedu od 20:28.

PPD ZAGREB – PSG HANDBALL 20:28 (13:16)

Gledalaca: 15.200

PPD ZAGREB:Stevanović 2 obrane, Ivić 11 obrana; Sabljić 1, Vujić 4, Kontrec 2, Šprem, Marković, Raković, Horvat 3, Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 4, Markoski, Kovačević 3, Pavlović 2;  trener: Veselin Vujović

PSG HANDBALL:Omeyer 15 obrana, Annonay; Melić, Mollgaard, Accambray, Vori 5, Kounkoud, Gunnarsson, Abalo 5, L. Karabatić, Hansen 9, Narcisse 1, Onufrijenko 1, Honrubia 1. N. Karabatić 6; trener: Zvonimir Serdarušić

Isključenja:  PPD Zagreb 12 minuta (Pavlović, Mandalinić, T. Valčić, Markoski, Kontrec, Horvat), PSGHandball 4minute (Vori x2)

Sedmerci: PPD Zagreb 1/3, PSG Handball1/1

SEMAFOR: 1:2 (3′), 2:4 (6′), 3:7 (10′), 5:8 (14′), 6:11 (18′), 7:12 (20′), 10:12 (22′), 10:15 (25′), 13:16 (30′), 16:16 (37′), 18:18 (43′), 18:22 (49′), 20:23 (53), 20:28 (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Karabatić

Opuštanje pred kraj prvog ovosezonskog duela igranog u Zagrebu umalo je PSG-a stajao pobjede. Bila je to očito dovoljna lekcija za igrače najbogatijeg kluba na svijetu pred prvi dvoboj četvrtfinala. Bitno kvalitetnije, napadački puno konkretnije izgledali su Parižani od samog starta.

Hansen je simultankom spašavao pobjedu pred par mjeseci, pogotokom je otvorio i današnji meč. Unatoč ranom Vorijevu isključenju i pokušaju Vuje da odigra sa flasterom prema udarnom dvojcu Hansenu i Karabatiću, uspjeli su gosti preko Onufrijenka pronaći put do ranog odvajanja na 0:2.

Odličnim proigravanjem Mandalinića ka Kontrecu u petoj minuti susreta osigurali svoj prvi pogodak. Ovaj je dvojac bio zaslužan i za iduća dva pogotka Plinara, nedovoljna da bi se potpuno rezultatski dostigao PSG.

Bitno kvalitetnija kombinatorika Nokina sastava nije dala obrani Vujina tima da dođe do izražaja, što ih je već u 10. minuti odvojilo na 3:7. Prošlo je tek 10 minuta i 16 sekundi igre kad je domaćin morao pozvati svoju prvu minutu predaha.

Osim obrane, Zagrebov je evidentan problem bio izostanak klasičnog desnog beka. Sa Šebom i Stepančićem van pogona, preostalo je odigrati sa tri desnoruka igrača. Sve dok Horvat kapetanski nije pokazao da mu nije problem odigrati i na toj poziciji. Smanjio je s nje na 4:7, kasnije u još nekoliko navrata nadmudrio Parižane.

Po Zlajinu prvom pogotku na utakmici jedan od ključnih momenata utakmice. Umjesto Stevanovića čija ovo nije bila večer ulazi Karate kid Ivić kojem Vori i Hansen uspijevaju zabiti svaki po dva puta, dići prednost Pariza na 7:12. Ali im vratar Plinara uzvraća udarac.

Horvatov pogodak, Ivićeva obrana, kontra Kovačevića, još jedna obrana Karate kida i torpedo Mandalinića u svega dvije minute vraćaju Plinare na 10:12. No, jednakom je lakoćom uzvratio i PSG preko Hansena i dvjema kontrama Abaloa za novih +5.

Solo akcijama Vujića te još jednim kvalitetnim šutem Kovačevića uspio je ipak Zagreb do kraja poluvremena smanjiti na koliko-toliko prihvatljivih 13:16.

PET MOMENATA UTAKMICE:

– PSG DOMINIRA KOMBINATORIKOM

– 14′ – IVIĆ NA VRATIMA PPD-a (xx obrana)

– PPD FURIOZNO ULAZI U 2. p

– 38′ – PRVI GOL PSG-a U NASTAVKU

– PLINARI BEZ PLINA U ZAVRŠNICI

Ulazak PPD-a u drugo poluvrijeme bio je daleko kvalitetniji. Prvenstveno obrambeno, što je omogućilo nove Ivićeve parade. Napad je to iskoristio krasnom kombinacijom do Sabljića, izborenim penalom. Hansenova prečka omogućila je Zagrebašima napad za potpuni povratak u meč, što je Vujić iskoristio (16:16).

Uspio je još nekoliko minuta PPD održati priključak. Sve dok Niko Karabatić nije pokazao zašto je najbolji na svijetu. Kad je sve ‘štekalo’ u napadu lakoćom je zabio dva pogotka, također nevjerojatnim sprintom u obranu spriječio Kovačevićevu kontru za potencijalno prvo vodstvo Zagreba na utakmici. Pobrinuo se i Titi Omeyer da večer ne prođe bez njega obranom Horvatova sedmerca.

Po Hansenovu pogotku (18:20) Vuja je bio prisiljen pozvati svoju drugu minutu predaha, ali ekipa nije odgovorila na pravi način. Kriva izmjena Markoskog i vrlo loše čuvanje Vorija već dvije minute kasnije natjerali su stratega domaćina i na posljednji pokušaj tijeka utakmice. Također neuspješan.

PSG je ostao na svega dva pogotka u prvom duelu u Areni, ovoga puta ta je neslavna uloga pripala Zagrebašima. Bitno manje mogućnosti rotacija u potpunosti su došle do izražaja pred sam kraj utakmice, što je moćni Pariz znao iskoristiti. Brojnim kvalitetnim tranzicijama u napad  odvojili su se na +7 da bi cijelu priču završio Vori krasnim pasom iza leđa ka N. Karabatiću koji je opet nepogriješiv te postavlja konačnih 20:28.