Karabatić posle Zagreba: Nije bilo tako lagano - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Karabatić posle Zagreba: Nije bilo tako lagano

Karabatić posle Zagreba: Nije bilo tako lagano

IZ ARENE

TOMISLAV LAURIĆ

Kada je trebalo, sredinom drugog poluvremena, povukao je Nikola Karabatić i odveo svoj PSŽ na pobednički kolosek u Zagrebu 28:20. Najbolji igrač planete ovako je video prvi četvrtfinalni duel koji je njegov tim praktično odveo u Keln:

• Igrali smo još bolje nego pre dva meseca ovde. Bez straha, znali smo da će biti čvrsti i agresivni. Dobro smo se spremili, dobro odigrali odbranu, imali kontre, napravili 4-5 gola razlike. Vratili su se domaći u drugom delu, ali se nismo uplašili. Odigrali smo našu najbolju utakmicu na strani ove sezone – kazao je Nikola i dodao:

• Ne, nismo još u Kelnu. Ovo je bilo prvo poluvreme, drugo je u nedelju. Iako smo dobili osam, ovo je rukomet, Zagreb je pokazao da zna vani da igra, pokazali su to protiv RNL-a.

Osam razlike, ali nije bilo tako lako…

-Nije bilo lagano, Zagreb nam je pravio probleme, dosta smo menjali odbranu. Vratili su se na gol, bilo je nerešeno. Nismo pali, nismo ušli u paniku. Dobro smo igrali, stisli odbranu i napravili razliku. To je bio bitan momenat za nas.