Herojski poraz PPD Zagreba, Rajnkindov katapult za pobedu Kila u poslednjoj sekundi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Herojski poraz PPD Zagreba, Rajnkindov katapult za pobedu Kila u poslednjoj sekundi

Golčinom Haralda Rajnkinda u poslednjem trenutku utakmice, Kil je uspeo da opravda ulogu favorita na gostovanju sjajnom PPD Zagrebu 28:29 (15:12).

Velika je šteta što hrvatski šampion fantastičnu partiju protiv jednog od najboljih timova današnjice nije krunisao bodom, koji bi bio verovatno presudan u borbi za šesto mesto, odnosno prolazak u osminu finala EHF Lige šampiona.

Odlučio je fenomenalan šut Haralda Rajnkinda neposredno pre poslednjeg oglašavanja sirene, šut sa 12 metara koji ni odlični Dino Slavić nije mogao da odbrani.

U poslednjem kolu, Zagrepčani će pokušati da osvoje makar poen na gostovanju Olborgu, uz nadu da će Vardar u Skoplju pobediti Elverum.

U slučaju da hrvatski i norveški šampion završe takmičenje sa istim brojem bodova, proći će Elverum zbog boljeg međusobnog skora.

PPD ZAGREB – KIL 27:28 (15:12)

PPD ZAGREB: Slavić (14), M. Mandić; Šipić 1, Vistorop 2, Ćavar, D. Mandić 8, Klarica 3, Gojun, Klis, Musa 2, Matanović, Čupić 5 (1), Kavčić, Obranović 4, Leimeter 2, Grahovac.

KIL: Quensted (10), Seggau; Ehrig 1, Duvnjak 5, Sagosen 4, Reinkind 5, M. Landin 2 (2), Weinhold 1, Wincek 4, Benitez, Zarabec 2, Horak 1, Pekeler 3.

Sedmerci: PPD Zagreb 1 (1), Kiel 2 (2)

Isključenja: PPD Zagreb 10 minuta (Gojun 15, 18, D. Mandić 23, Šipić 37, Musa 42), Kiel 8 minuta (Landin 28, 51, Pekeler 43, Weinhold 55)

Kil je pobedom obezbedio direktan plasman u četvrtfinale, pošto je jasno da meč poslednjeg kola protiv Meškov Bresta neće odigrati.

Gosti su bili oslabljeni neigranjem Landina, Ekberga, Bilika i Damkea. Ivici Obrvanu je nedostajao Zvonimir Srna, a umesto Ivića, golmanski tandem sa Slavićem činio je Mandić, a dodatna nevolja bila je i povreda Aleksa Kavčića u 4. minutu, povreda ramena koja nije delovala nimalo bezazleno.

Duvnjak je otvorio utakmicu Kilu i poveo ga ka 5:2 sa tri gola, ali je PPD Zagreb imao veličanstvenu seriju 6:0 u prvom poluvremenu, zahvaljujući kojoj je na odmor odneo obećavajućih plus tri.

Međutim, nije dugo trebalo „Zebrama“ da ponovo preokrenu početkom nastavka. Zagrepčani su uspeli da ostanu u igri i došla nadomak boda golom hrabrog Sanda Obranovića manje od pola minuta pre kraja. Jiha je pozvao na poslednji dogovor, a norveški desni bek ispalio projektil u Slavićevu mrežu…