Horvat: Previše smo respektovali Šega, uzeli su sve što smo im ponudili! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Horvat: Previše smo respektovali Šega, uzeli su sve što smo im ponudili!

Horvat: Previše smo respektovali Šega, uzeli su sve što smo im ponudili!

Sjajna utakmica i velika borba viđena je u duelu Neksea i Monpeljea, čijem se ishodu na kraju radovao domaći tim. Čitavim tokom meča hrvatski viceprvak je jurio prednost francuza, u poslednjem minutu napokon izjednačio, ali je poslednju reč imao Melvin Ričardson i ostavio domaćina praznih šaka, 22:23.

Trener Našičana Hrvoje Horvat je lepo analizirao utakmicu iako se glava još uvek nije „ohladila“, istakavši ključne segmente igre u kojima je rezultat kreiran.

-Ne mogu biti srećan jer smo izgubili utakmicu, iako smo igrali dobro protiv velikana kakav je Monpelje. Naš cilj je bio da igramo dobru odbranu i da dobro trčimo, da se vraćamo u odbranu i ne dozvolimo im lake golove. Uspeli smo u tome, ali smo previše respektovali Šega na golu, promašili smo previše čistih zicera u prvom poluvremenu.

Uprkos tome, imali smo svoje šanse u drugom poluvremenu, ali je Monpelje uzeo sve što smo im ponudili u ovoj utakmici, što je odluka velikih ekipa. Kaznili su nas za svaku grešku. Mislim da smo zaslužili bod, ali to je što je, ostaje nam da gledamo napred i da se fokusiramo na naredne izazove – rekao je Hrvoje Horvat nakon meča.

Sa poslednjom konstatacijom svog trenera složio je i najbolji strelac Neksea, Halil Jaganjac.

-Zaista mislim da smo zaslužili makar bod, ostavili smo srce na terenu. Teško mi je da govorim nakon ovakvog poraza, još sam pod utiskom.  Odigrali smo borbeno sa prvakom Evrope iz 2018, dobro se zna kakav je to tim. Promašeni ziceri su veliki kisevi protiv takvog protivnika. Igrali smo fenomenalno u odbrani, čvrsto, odličnu 5-1 zonu. Ako odigramo ovako protiv CSKA u sledećem kolu, ne sumnjam da ćemo ostvariti bolji rezultat – konstatovao je Jaganjac.