Hrvatska izbacila ragbiste iz Tunisa - Sa Francuzima u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hrvatska izbacila ragbiste iz Tunisa – Sa Francuzima u polufinalu!

Hrvatska izbacila ragbiste iz Tunisa – Sa Francuzima u polufinalu!

4 komentari

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Olimpijskih Igara u Londonu pobedom nad Tunisom 25:23 (11:12) u sigurno najružnijem meču četvrtfinala viđenom u „Basketball Areni“, danas u Londonu.  Prljava igra Tunišana, prevashodno u prvom poluvremenu, ubila je rukomet na ovom meču, koji se pretvorio u neku ragbi predstavu, u kojoj su sudije pogubile konce. Iako solidnog rukometnog znanja, selekcija Francuza Portea, očigledno je mislila da do senzacije može jedino „prebijanjem“ Hrvata, što im je i polazilo za rukom u prvom poluvremenu. Nedostatak svežine, presudio je u drugom delu, a Hrvatska se odlepila i iskontrolisala meč do samog kraja.

Nisu se navikli „Kauboji“ na ubitačne nalete Tunišana u odbrani. Par nasrtaja, koji su mirne duše mogli biti sankcionisani crvenim kartonima, odaljilo je hrvatske bekove od zone Afrikanaca. Tukli su Tež, Hmam i ostali, rukama i nogama. Tek je u 25. minutu zbog udaranja Čupića crveni karton dobio Meganem. Poveo je Tunis 4:2, a na treći gol Hrvatske se čekalo osam minuta. Svaki šut bio je praćen kontaktom, a par odbrana je vezao i Meganem. Sa druge strane, Alilović je prvo poluvreme završio samo sa dva odbranjena šuta. Hrvati, očigledno iznenađeni agresivnom igrom Afrikanaca, nisu se najbolje adaptirali na postojeće uslove. Bekovi nisu uspevali da dođu u poziciju za gol, iako je Goluža tražio varijantu, čak i sa Balićem na desnom beku, bez „sporih“ levaka. Čupić i Štrlek su bili napadačka oštrica, sve za nedovoljnih 11:12 na poluvremenu.

Kao da su se umorili Tunišani u drugom poluvremenu. Dobru seriju Hrvatske, otvorio je Igor Vori, a sedam minuta dobre odbrane „Kauboja“, rezultatiralo je vođstvom 16:13 u 38. minutu. Svoj doprinos preokretu je dao Denis Buntić, koji je „proradio“, kada je bilo najpotrebnije. Došla je Hrvatska i do 21:16 u 45. minutu, ali se Afrikanci nisu predavali. Ispucavao se talentovani desni bek, Banur, Alilović je otvorio seriju odbrana, ali je proradio levi bek Žaluz, koji je i držao svoju reprezentaciju u kakvoj-takvoj poziciji za preokret, do koga nije došlo. Tek stigli su Tunišani na 22:24 dva i po minuta pre kraja, ali je Domagoj Duvnjak u narednom napadu razrešio dileme oko pobednika. Hrvati će u polufinalu igrati sa Francuskom u petak od 22.30.