I treći "Francuz" u Kelnu: Monpelje "uništio" Flensburg! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa I treći „Francuz“ u Kelnu: Monpelje „uništio“ Flensburg!

I treći „Francuz“ u Kelnu: Monpelje „uništio“ Flensburg!

Deluje nestvarno, ali je istina – Francuska će imati čak tri predstavnika na fajnal – foru! Nakon PSŽ-a i Nanta, put u Keln trasirao je Monpelje, i to nakon što je ponizio Flensburg pred svojim navijačima 29:17 (14:9). U prvom meču, u Flens areni, rezultat je bio 28:28.

Rezultat govori sve – iako nije bio favorit pred ovaj četvrtfinalni dvomeč, Monpelje je do nogu potukao tim sa severa Nemačke, čija je nemoć kulminirala u drugom poluvremenu revanša.

Nagoveštaj debakla gostiju viđen je već na samom startu, kada je Monpelje poveo sa 5:1, a do odlaska na odmor je ta prednost uvećana za jedan gol.

Očekivalo se da tim Maika Makule pronađe svoj ritam u nastavku i dvoboj učini neizvesnijim, ali desilo se suprotno. Francuski predstavnik je očitao lekciju rivalu do samog kraja, i slavio sa ubedljivih 12 razlike.

Pred 7.500 navijača na jugu Francuske, na terenu je postojao samo domaći tim. Blistao je na golu Vensan Žerar sa 16 odbrana, a mladi Melvin Ričardson je najavio da će ići očevim stopama sa devet pogodaka. Nišanske sprave podesio je i Litvanac Jonas Truhanovičius, koji je šutirao 7/8. Na drugoj strani, u večeras jako lošem Flensburgu, najefikasniji je bio Lase Svan Hansen sa pet pogodaka.