Srpski plej - of: Prva pobeda Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpski plej – of: Prva pobeda Vojvodine

Srpski plej – of: Prva pobeda Vojvodine

U poslednjem meču trećeg kola srpskog plej-ofa za prvaka, branilac titule Vojvodina ostvarila je prvu pobedu, pošto je na svom terenu bila bolja od šabačke Metaloplastike sa 27:25 (14:12).

Nije delovalo da će tako biti na startu meča, pošto su gosti bolje počeli i golovima Vorkapića poveli sa 8:4 u 13. minutu. Ipak, Vojvodina je uspela da se vrati do finiša prvog dela, i golovima Čagalja preokrene na 13:12, pre nego što je Stojanović postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Metaloplastika je brzo poravnala početkom nastavka, a potom još u dva navrata anulirala minus dva, jednom i minus tri, da bi se u poslednjih 10 minuta ušlo sa nerešenim rezultatom (22:22).

Golovi Nikolića i Vučkovića donose Vojvodini 24:22, a pogodak Jovanovića na tri i po minuta pre kraja nedostižnih 26:23.

Miloš Grozdanić je bio ubedljivo najefikasniji akter sa 11 golova (9/9 sa linije 7 metara), šest više od Nenada Vučkovića. U poraženim redovima, Vorkapić je dao devet, a Brajović pet.

Bio je to prvi trijumf Vojvodine nakon remija sa Crvenom zvezdom i poraza od Dinama, dok je Metaloplastika ostala na dva poena osvojena u meču sa Partizanom. Lider je Železničar sa maksimalnih šest bodova, slede Dinamo sa četiri, Vojvodina sa tri, Metaloplastika i Partizan sa dva, i Crvena zvezda sa jednim bodom.