IGRA BROJKI: Želja za sedmercem, Vaelovo maltretiranje Šterbika - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IGRA BROJKI: Želja za sedmercem, Vaelovo maltretiranje Šterbika

IGRA BROJKI: Želja za sedmercem, Vaelovo maltretiranje Šterbika

2 komentari

IGRA BROJKI U MEČU VARDARA I BARSELONE 25:27….

6:3 pisalo je na semaforu posle 11 minuta duela u Skoplju za domaći sastav, dok je broj odbrana golmana u tom trenutku govorio sasvim obrnuto – Perez Vargas : Šterbik 6:3.

7 igrača Vardara se upisalo u strelce već do 13 minuta kada je tim Raula Gonzalesa napravio najveću zalihu – 8:4.

25 minuta je Barselona čekala na prvo vođstvo. Raul Entrerios je pogodio za 12:11 na radost svojih saigrača.

Čitavih 35 minuta bilo je potrebno Vardaru da pobedi u jednom segmentu – broju Makedonaca na terenu. Filip Lazarov i rekovalescent Stojanče Stoilov na Kireta Lazarova – 2:1.

6:0 u sedmercima – U 49. minutu Arpad Šterbik je odbranio treći sedmerac igračima Barselone (drugi Lazarovu uz jedan Sigurdsonu). Perez nije mogao ni jedan, jer Vardar nije imao priliku da šutira sa sedam metara!

20/25 učinak u dva duela sa Vardarom postigao je tuniški div Vael Žaluz, koji je i u Skoplju (7) potvrdio da dvanaestica iz „Blaugrane“ nije bila slučajnost. Osam puta iz 11 pokušaja, dovoljno za epitet prvog strelca utakmice.

24:00 (54:00) stajalo je na semaforu u drugom poluvremenu u trenutku kada je Viktor Tomas izjednačio rezultat na 24:24.

25 minuta u drugom poluvremenu (identično kao i u prvom) čekala je Barselona na prvo vođstvo. Viktor Tomas je pogodio za 25:24.

3 (tri) minuta je bilo dovoljno za kompletan učinak Aleksa Dušebajeva u meču protiv Barselone. Španski as postigao je prvi i treći gol za svoj tim, i to je bilo to…

20:14 u odbranama Gonzalo Perez Vargas nadmašio je Arpad Šterbika.

7/7 imao je učinak kapiten Barse – Viktor Tomas.