IPAK SPARTA: Barsa preživela skopski pakao! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IPAK SPARTA: Barsa preživela skopski pakao!

IPAK SPARTA: Barsa preživela skopski pakao!

2 komentari

Rukometaši Vardara poraženi su u najvažnijoj utakmici dosadašnjeg dela sezone. Bolji od njih u paklenoj atmosferi SC Jane Sandanski, bila je Barselona rezultatom 25:27 (15:12). Vardar je do poslednje šestine utakmice delovao kao ekipa koja je bliža bodovima, ali su katastrofalno odigrana završnica i fenomalni Perez de Vargas sa 20 odbrana faktori koji su odlučili da večeras slavi aktuelni prvak Evrope.

VARDAR – BARSELONA LASA 25:27 (15:12)

7m: Vardar /, Barselona 3/6

Isključenja: Vardar 4 min, Barselona 4 min

VARDAR: Milić, Šterbik 12+3 odb – Stoilov, Brumen 1, Toskić 2, Manaskov, Makeda 2, Karačić 3, Dujšebaev 2, Abutović, Lazarov, Cindrić 3, Dibirov 3, Gorbok 5, Šiškarev 2, Marsenić 1

BARSELONA LASA: Olander, de Vargas 20 odb – Nedesbo, Kopljar, Tomas 7, Entrerios 1, Soraeindo 1, Arinjo, Sigurdson 5 (2), Šipržak 1, Ruezga, Moros, Jiha, Žaluz 8, Lazarov 4 (1)

SEMAFOR: 1:0, 3:2, 6:2, 10:6, 11:12, 15:12, 19:16, 22:20, 24.24, 24:27

IGRAČ UTAKMICE: Gonzalo Perez De Vargas (Barselona)
VEČE ZA ZABORAV: Danil Šiškarev (Vardar)

Oba tima su lako realizovali početne napade. Vardar je od rezultata 2:2 žestoko pojačao odbranu, što su Dujšebaev, Toskić, Dibiriov i Brumen načinili seriju koja je odvela domaće na 6:2 u 10. minutu. Da početak bude još lošiji za momke Ćavija Paskvala, Barselona je rano ušla u taj zaostatak uprkos čak šest odbrana De Vargasa u početnoj fazi, koji je uspeo da nadomesti odsustvo Danijela Šarića (brani za Katar na kvalifikacionom turniru za OI). Posle pogotka Cindrića za 7:3, trener Barselone je pozvao na tajm – aut (13).

Barselonu su u igri držali Lazarov i Žaluz, a onda su gosti preuzeli kontrolu utakmice, najviše zahvaljujući vidnom poboljšanju defanzivnog dela igre. Rezultat toga bila je serija 4:0, koju je zaključio Tomas pogodivši prazan gol sa sedam metara od svog gola za izjednačenje u 23. minutu, 10:10.

Stotinak sekundi kasnije, prvi gol Entreriosa donosi prvu prednost Barsi, 12:11. Napadačku krizu Vardara je samo na kratko prekinuo Toskić. Novu svežinu u napadu je ipak doneo Makeda. Dva njegova, i dva gola iz kontre Šiškareva sačinila su nove seriju crveno – crnih od 4:0, uz par odličnih odbrana Šterbika. Sve to dovelo je makedonski tim do prednosti od 15:12 na velikom odmoru.

Barselona je silovito ušla u nastavak, iskoristila je preko Tomasa i Žaluza da stigne na gol zaostatka, ali se Šterbik pobrinuo da ne dođe do poravnanja, zaustavivši čist kontra napad Marka Kopljara, što je Karačić munjevito kaznio golom. Vardar se vratio na plus tri zahvaljujući dobrim minutima Sergeja Gorboka, koji je ponovo pokazao koliko zapravo može. Održavao je Rus plus dva za domaćina, a neizvesnost su na drugoj strani čuvaali Tomas i Žaluz, uz raspoloženog de Vargasa na golu. Međutim, na drugoj strani je Šterbik bio još bolji, a vrhunac njegovog doprinosa su odbranjeni sedmerci Sigurdsonu i Lazarovu u razmaku od par minuta. Ipak, napad to nije uspeo da materijalizuje na pravi način. Žaluz je ispravljao ono što su njegovi saigrači propuštali, a odbrana protivnika jedino za njega nije imala rešenja. Nastavio se revolveraški obračun Gorbok – Žaluz, a prednost Vardara je konstantno varirala od jednog do dva gola.

TRAGIČAN FINIŠ

Tri fenomenalne odbrane de Vargasa u nizu, koristi Tomas da konačno donese brssi izjednačenje, 24:24 u 55. minutu. Isti igrač minut kasnije donosi i preokret, posle dve greške u nizu Luke Cindrića. Raspala se igra Vardara u tim trenucima. Šiškarev ponovo promašuje, Žaluz diže na 26:24, a Karačićev pokušaj brzog centra završava se pogotkom Šipržaka za 24:27, na samo 150 sekundi pre kraja. Dibirov vraća nadu, ali je njegov reprezentativni kolega ubrzo potom gasi. Šiškarev ponovo biva nadmudren od strane de Vargasa u zicer situaciji posle kontra, posle čega su gledaoci u SC Jane Sandanski polako počeli da oblače svoje kapute…