IGRAČ-EKSPLOZIV: Cajc izazvao "milionerske suze" u Kilu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IGRAČ-EKSPLOZIV: Cajc izazvao „milionerske suze“ u Kilu!

IGRAČ-EKSPLOZIV: Cajc izazvao „milionerske suze“ u Kilu!

Nije ga bilo dve godine u vrhunskom rukometu, činilo se da ga je Kil doveo kao maskotu pored Vujina i Vajnholda, a onda bum! Poslednjih 10 minuta pokazali su kakav je eksploziv u ruci Alfreda Gislasona – Kristijan Cajc! Nemački desni bek rasturio je odbranu Pari Sen Žermena u najvažnijim trenucima za prvu pobedu u EHF Ligi šampiona – 28:27 (15:15). Bivši statista u Vespremu, postigao je četiri gola za poslednjih 12 minuta, koliko je dobio priliku na terenu posle rola pomenutog levorukog dvojca ispred njega.

Imao je Pariz napad za izjednačenje, ali kao izgubljeni u prevodu sa nemačkog na francuski, odnosno, hrvatski, delovali su igrači Noke Serdarušića. Na kraju, na silu je probao Luka Stepančić, ali lopta nije htela u gol.

U dresu pobednika, najefikasniji je bio Lukas Nilson sa pet golova, dok je kod Parižana apsolutno najbolji bio Uve Genshajmer sa 10 golova. Pratio ga je Stepančić sa pet…