KARAKTER, KONAČNO: Barselona preko Nanta do finala Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KARAKTER, KONAČNO: Barselona preko Nanta do finala Lige šampiona!

KARAKTER, KONAČNO: Barselona preko Nanta do finala Lige šampiona!

Drugi finalista 12. edicije fajnal-fora EHF Lige šampiona u Kelnu je ekipa Barselone, koja je uspela da probije anatemu Lankses arene i savlada tim Nanta 31:26 (15:13). U borbi za desetu titulu prvaka Evrope, katalonski gigant igraće protiv danskog prvaka Olborga.

Nant je imao željeni preduslov da napravi veliko iznenađenje – raspoloženog Emila Nilsena i rezultatski priključak do poslednjih deset minuta, ali je zakazao napadački u drugom poluvremenu. Barselona je bila u prednosti čitavim tokom utakmice. Francuski predstavnik propustio je svoju priliku sredinom nastavka, kada nije iskoristio fantastični defanzivni period od sedam minuta bez primljenog gola, odnosno samo dva primljena za prvih 14 minuta nastavka. Nant nije iskoristio nekoliko prilika za vođstvo pri rezultatu 17:17, što je Barselona umela da kazni.

Odsustvo Arona Palmarsona i te kako se osetilo u napadačkoj mašineriji „Blaugrane“, međutim, uprkos tome što se utakmica igrala u ritmu protivnika, ekipa Ćavija Paskvala je iskoristila dominantnog De Vargasa na golu. Pitanje pobednika rešeno je na ulasku u poslednju šestinu borbe – Alberto Entrerios se, pri zaostatku od tri gola, odlučio da napadne 7 na 6, što se nije ispostavilo kao najsrećnije rešenje, pošto je španski prvak u kratkom periodu tri puta pogodio praznu mrežu sa svoje polovine za 26:20.

BARSELONA-NANT 31:26 (15:13)

BARSELONA: De Vargas 16 odbrana, Meler – Soreindo, Dolenec 4, Janc 1, Engesan 3, Abeljo 5, Mem 5, Cindrić 1, Paskval, Makuc 3, Mortensen 3, Fabregas 3, Frade 1, Entrerios 2

NANT: Dimulan, Nilsen 13 odbrana – Pešmalbek 3, Figueras, Feliho, Min 1, Lazarov 2, Gurbindo 1, Balaher 4, Damatran 1, Monar 4, Brie, Ovniček 2, Rivera 6, Kavalkanti 2, Augustinusen