OLBORG U FINALU! PSŽ nije preživeo "groblje favorita" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa OLBORG U FINALU! PSŽ nije preživeo „groblje favorita“

OLBORG U FINALU! PSŽ nije preživeo „groblje favorita“

Keln je ponovo zemlja čuda, a Olborg je prvi put u finalu Lige šampiona! Rukometaši Pari Sen Žermana bili su blizu toga da naprave veliko iznenađenje i opravdaju ulogu favorita, ali magija Lankses Arene to nije dozvolila ni ovoga puta. Do 40. minuta, delovalo je da će „Milioneri“ rutinski u drugo finale, međutim, malo ko je ostao dovoljno naivan nakon svih ovih Kelnova da u to poveruje do kraja. Po ko zna koji put, autsajder je napravio veliki preokret i slavio 35:33 (15:13).

Mnogo toga je i pre meča nagoveštavalo da Pari Sen Žermen maksimalno spreman stiže na fajnal for, a utisak je upotpunjen zastrušujućom odbranom od samog početka. Ne samo da Danci nisu dali gol u prvih devet minuta, već nisu imali nijedan čist pogled ka Janu Žentiju, međutim, ni franucski prvak se na drugom kraju terena nije proslavio, postigavši samo tri pogotka u tom periodu, od toga dva sa linije sedam metara.

Prinuđen je bio Madsen na rani tajm-aut nakon startnih 0:3, i tek igrom 7 na 6 uspeo da pokrene ekipu. Uspeo je Olborg da uđe u igru gol za gol nakon vođstva Pariza 7:3, a da održava prihvatljiv zaostatak od 2-3 gola sve do odlaska na odmor. U 22. minutu, zaigrao je i Nikola Karabatić, ali nije nastupio punom snagom. Eloim Prandi je ponovo bio izbor u polju Raula Gonzalesa, dok je Mikel Hansen svih šest golova postigao sa sedmerca.

Novi udar PSŽ-a početkom nastavka doneo mu je prvi put plus pet. Nai i Sole su u roku od par sekundi promašili dva zicera za šest razlike, tačnije Gade je odbranio, i tada je krenula danska sila. Klar i Sandel su maksimalno pojačali napadačku produktivnost, a Raul Gonzales je ponovo ostao bez golmanskog učinka kada je to najvažnije.

Vensan Žerar, najblaže rečeno, kuburi sa formom čitave sezone, ali je u poslednjih 15 minuta ovog polufinala bio ispod svakog nivoa. Sve što su danski bekovi bacili ka njemu ulazilo je u gol, pa je Lesov pogodak sa više od 10 metara doneo Olborgu prvo vođstvo – 25:24. Nekoliko intervencija Simona Gadea doprinelo je ovom preokretu, ali je Olborg potom napadom održavao minimalnu razliku. Odlučujući udarac zadao je Lukas Sandel u poslednjem minutu.

U drugom polufinalu, od 18.00, sastaju se Barselona i Nant.

PSŽ-OLBORG 33:35 (15:13)

PSŽ; Ženti 3 odbrane, Žerar 3 odbrane – Remili 7, Sole 4, Steins 4, L. Karabatić 4, Prandi 3, Nai 2, Šipšak 2, Toft-Hansen 1, Konku, N. Karabatić, Hansen 6

OLBORG: Gade 8 odbrana, Agefors 4 odbrane – Klar 8, Leso 5, Saugstrup 5, Antonsen 5, Sandel 4, Melgard 4, Jakobsen 2, Jul 2, Barthold 1, Samuelson