Kil pregazio "male mace" iz Manhajma - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil pregazio „male mace“ iz Manhajma

Kil pregazio „male mace“ iz Manhajma

Derbi jedine dve neporažene ekipe u DKB Bundesligi pred 13.200 gledalaca u SAP Areni u Manhajmu je pokazao da je Kil najbolja nemačka ekipa, mašina koju ne može niko da zaustavi, kada se zalaufa. „Zebre“ su demonstrirale silu protiv RNL-a 28:17 (14:7) kao gosti, pokazavši da im nema ravnih, kada imaju svoje veče. Lopta „Lavova“ nije htela u mrežu Omejera, koji je bio briljantan, kao i odbrana ispred njega.

U 19. minutu, bilo je 9:3, a sedam minuta kasnije, 10:4. Ko zna kako bi se završilo, da Alm nije dobio crveni karton u 52. minutu, nakon čega su „Zebre“ krenule da slave i smanjile gas.

Žarko Šešum je bio najefikasniji u redovima svog tima sa pet golova, dok je kod pobednika, Filip Jiha briljirao, devet puta zatresavši mrežu Landina i Stojanovića.

Tako se završila sjajna serija RNL-a od 13 pobeda na startu sezone. Kil ima isto toliko pobeda i jedan nerešeni rezultat.

Rhein-Neckar Löwen: Landin-Jacobsen, Stojanovic (ab 45.); Schmid (3), Roggisch, Sesum (5), I. Guardiola (1), Myrhol (3), Steinhauser (n.e.), Groetzki, G. Guardiola, Petersson(2), Bitz (2), Ekdahl du Rietz (1);

THW Kiel:  Omeyer, Palicka(n.e.); Sigurdsson (5), Sprenger, Ahlm(3), Wiencek, Ekberg(1/1), Zeitz(5), Palmarsson, Narcisse (4), Ilic (1), Klein, Jicha(9), Vujin,

Kretanje rezultata: 0:1 (8.), 1:4 (12.) 3:9 (19.), 4:10 (26.) 7:14 (HZ), 8:18 (36.) 10:20 (40.) 12:24 (48.), 14:27 (55.) 17:28