Kil „slomio“ Pelister za nastavak pobedničke serije - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil „slomio“ Pelister za nastavak pobedničke serije

Kil „slomio“ Pelister za nastavak pobedničke serije

Zeleno beli i dalje bez bodova - Rukometni praznik u Bitolju

Eurofarm Pelister pretrpeo je još jedan poraz u EHF Ligi šampiona na svom terenu ovoga puta od šampiona Nemačke Kila  20:23 (9:11) ali ni najbolja igra za tima iz Bitolja nije bila dovoljna da se ostvari pozitivni rezultat.

U meču sa jako malim brojem pogodaka i čvrstih odbrana ipak je presudilo iskustvo koje je bilo na strani tima iz severne Nemačke. Ovo je bio meč na jednu loptu a presudni momenat se desio kada je pri rezultatu 19:19 ekipa iz Nemačke postigla tri pogodka zaredom pa je u 52. minutu otišla na nedostižnih plus tri. Najzaslužiji u ekipi Kila je bio mladi momak sa Farskih Ostrva Elefsen sa pet postignutih golova ali skoro svaki u ključnim trenucima za svoj tim. Dok je u timu iz Bitolja najefikasniji bio Radivojević sa pet golova. Može se reći da su zeleno beli pokazali baš ono što cela javnost u Makedoniji očekuje i biće veoma zanimljivo pratiti ih u nastavku sezone.
Od početka meča se igrala odlična i agresivna odbrana. Istakli su se golamni na obe strane, Gedban sa 5 kod domaćina i Belahcene sa 7. Kil je u pet navrata imao prednost od dva gola razlike koju je zadržao i otišao na poluvreme sa prednošću 11:9.
Na početku drugog poluvremena podrškom sa tribina ekipa iz Bitolja je uspela da održava minimalni zaostatak i tako u 42. minuti stigne i do izjednačenja. Pri nerešenom rezultatu Uroš Borzaš je imao šut za prvo vodstvo nakon početnih 1:0 ali je golman Kila imao sreće što je lopta završila samo u okviru gola. U drugom poluvremenu su obe ekipe razbile „čelične odbrane“ i igrale  borbeno i snažno ali na kraju je bilo postignuto samo 43 gola.
Ovo je definivno najbolje izdanje za aktuelnog šampiona Makedonije i moglo bi se reći da se ekipa polako ali sigurno uigrava i da sada može da dobije bilo koju ekipu bar na domaćem parketu. Velika je šteta što verna publika iz Bitolja koja je popunila tribine do poslednjeg mesta nije videla prve bodove u Ligi šampiona.
Navijači su od prvog minuta napravili sjajnu atmosferu, a najvatrenije pristalice zeleno belih povodom svog 38. rođendana su priredili sjajnu koreografiju.
Sledi mala pauza u Ligi šampiona do 12. oktobra kada će Pelister gostovati u Parizu dok će Kil dočekati na svom terenu ugostiti Kielce.
Eurofarm Pelitser: Nejc Cehte 4, Cvetan Kuzmanovski 1, Domen Tajnik 1, Kasper Kisum 2, Mario Tankoski 1, Bogdan Radivojević 5, Pavle Petović 1, Petar Atanasijević 2, Žarko Peševski 3,
Kil:Niclas Ekberg 5, Elias Ellefsen 5, Patrick Wiencek 2, Eric Johansson 1, Hendrik Pekeler 1, Eduardo Gurbindo 1, Petter Øverby 1, Magnus Landin 1, Mykola Bilyk 1, Eric Johansson 1, Rune Dahmke 1. Domagoj Duvnjak 1, Karl Wallinius 3