Kjelce pobedio Pelister - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kjelce pobedio Pelister

Kjelce pobedio Pelister

Jedno poluvremene nedovoljno za prve bodove

Kjelce je osvojilo Bitolju u meču šestog kola EHF Lige šampiona. U možda i najboljoj partiji do sada u evropskom elitnom takmičenju, rukometaši Eurofarm Pelistera „pokazali su zube“ i u drugom poluvremenu zapretili aktuelnim vicešampiona EHF Lige šampiona, ali za pobedu to nije bilo dovoljno 21:24 (8:14).

Loš start, pre svega u fazi napada, gde Kisum, Tajnik i Cehte nisu imali rešenja za defanzivni zid poljskog tima, doveo je do vođstva gostiju 2:9 posle 18 minuta, a dva minuta kasnije i do 3:11. Do kraja poluvremena povukli su najiskusniji, pa su tako golovi Bogdana Radivojevića i Žarka Peševskog razbili famu o nedodirljivoj mreži Poljaka.

Drugo poluvreme donelo je i defanzivni kvalitet osokoljenog tima novog trenera Branislava Angelovskog uz razbranjenog Urbana Lesjaka koji je upisao devet intervencija (45%). Kada je Bogdan Radivojević pogodio za 15:16 u 43. minutu proključale su tribine hale „Bore Čurlevski“, ali do izjednačenja i pored toga što su domaći bili na jedan-dva gola zaostatka do 58. minuta (21:22), nije došlo.

Sa dva gola Olejničaka i Karačića, tim Talanta Dušebaeva osigurao je pobedu u samom finišu.

Najbolji strelac kod domaćina je bio Bogdan Radivojević koji je imao šest golova, a kod gostiju to je bio Olejničak sa pet pogodaka.

Eurofarm Pelister – Kielce 21-24 (8-14)

Eurofarm Pelister : Bogdan Radivojevic 6, Zharko Peshevski 4, Uros Borzas 3, Cvetan Kuzmanovski 2, Kasper Kisum 2, Domen Tajnik 1, Pavle Petrovic 1, Petar Atanaseivikj 1, Denisi Vasilev 1.

Kielce : Michal Olejniczak 5, Haukur Thrastarson 4, Arkadiusz Moryto 4, Dylan Nahi 3, Tomasz Gebala 2, Igor Karacic 2, Daniel Dujshebaev 2, Artsem Karalek 1, Nicolas Tournat 1.

U derbiju severa Olborg je bio bolji od Kolstada 27:25.

Aalborg Håndbold – Kolstad 27-25 (17-12)

Aalborg Håndbold : Mads Hoxer Hangaard 7, Mikkel Hansen 5, Simon Hald Jensen 4, Lukas Nilsson 3, Aleks Vlah 3, Sebastian Barthold 3, Kristian Bjørnsen 2.

Kolstad : Sander Sagosen 10, Adrian Aalberg 5, Magnus Rød 3, Magnus Gullerud 2, SImen Lysen 2, Sigvaldi Gudjonsson 1, Gøran Søgard 1, Gabriel Setterblom 1.