KOCKANJE SA RENOMEOM: Srbija se uozbiljila u finišu, Vorkapić rastužio Fince, - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KOCKANJE SA RENOMEOM: Srbija se uozbiljila u finišu, Vorkapić rastužio Fince,

KOCKANJE SA RENOMEOM: Srbija se uozbiljila u finišu, Vorkapić rastužio Fince,

Igrala se reprezentacija Srbije sa nervima svojih navijača 59 minuta i 55 sekundi u Finskoj, ali je na kraju karakter i želja da se pozitivan trend nastavi i ne obruka, doveo do pobedničkog gola Vukašina Vorkapića za četvrtu pobedu u kvalifikacijama 30:29 (14:17).

Prvih 15 minuta ličilo je na nešto što smo viđali od izabranika Tonija Đerone od početka njegovog mandata. Ideja u napadu, odbrana na nivou, adekvatan pristup, ali se nakon prednosti 11:7 sve urušilo do poluvremena na koje su Finci otišli sa prednošću 17:14. Nisu imali srpski igrači rešenja za levog beka Granlunda (9) i sjajnog Roslandera na golu (20 odbrana).

Nije se puno toga promenilo na terenu u drugom delu. U jednom trenutku su „orlovi“ golima Vejina i Vorkapića preokrenuli na 19:21, ali Finci su se brzo vratili u poziciju ekipe koja bi trijumfom mogla i do istorijskog plasmana na EHF EURO 2024.

Imali su Skandinavci i +4 u 53. minutu (29:25), ali je ozbiljniji pristup doveo „orlove“ u egal u poslednjem minutu. Napadali su Finci, odbrana je sačuvala gol, a zatim je posle tajm-auta Tonija Đerone odigran poslednji napad sa viškom za desnu stranu…

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nemanja Ilić sa osam golova, Bogdan Radivojević je postigao pet, Vorkapić i Milosavljević po četiri. Kuriozitet, bekovi su postigli ukupno sedam golova…

Poslednji meč reprezentacija Srbije igra u nedelju od 18 časova sa Slovačkom u Novom Sadu.