EHF KUP: Kojin šou pred Palmarsonom za remi Partizana - Pančevci sa -3 u Holandiju - Balkan-Handball.com
Naslovna EvropaKupovi EHF KUP: Kojin šou pred Palmarsonom za remi Partizana – Pančevci sa -3 u Holandiju

Srpski klubovi u

Partizan je odigrao nerešeno na Islandu sa Hafnafjordurom 34:34 (15:15) i ima čemu da se nada kada je u pitanju revanš na Banjici naredne subote u 18 časova. Čak 13 golova Uroša Kojadinovića uz devet Nemanje Peštića, šest Ivana Mićića i pet Mladena Šotića doveli su crno-bele u priliku da razmišljaju o plasmanu u naredno kolo. Interesantno, još se samo mladi Praštalo upisao u listu strelaca.

Vodio je Partizan u prvom delu sa dva gola (10:8), da bi u 41. minutu rezultat bio 24:20 za domaćina u čijim je redovima čuveni Aron Palmarson postigao tri gola, ali je bolji finiš srpskog kluba doneo i remi.

Dinamo je razočarao svoje navijače porazom od holandskog KRAS Volendama 30:33 (15:17), ali ukoliko se ponovi prvo kolo kada je savladan italijanski Merano u gostima, Pančevci bi mogli dalje. Ilija Bogdanović i Duško Čelica sa šest, odnosno, pet golova, predvodili su sastav Dragana Markovića Marke, uz Miloša Kostadinovića (4), ali to nije sprečilo poraz koji je mogao da bude i ubedljiviji s obzirom da su Holanđani u 53. minutu vodili 31:23.

U naredno kolo plasman je izborila Metaloplastika nakon što je EHF suspendovao kiparsku Famagustu na dve sezone, tako da Šapčani dobiju oba meča službeno 10:0.