Partizan ispao iz EHF kupa: Islandjani na krilima golmana do 3. kola - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Partizan ispao iz EHF kupa: Islandjani na krilima golmana do 3. kola

Partizan ispao iz EHF kupa: Islandjani na krilima golmana do 3. kola

U revanš meču 2.kola EHF kupa Partizan je izgubio od ekipe Hafnafjordurma 23:30 (10:12). Crno-beli su nakon povoljnog rezultata na Islandu (34:34) propustili šansu da se nadju u trećem kolu ovog evropskog takmicenja. Ključnu prednost gosti su stekli sredinom drugog poluvremena kada su otišli na pet golova prednosti 16:21 i do kraja povečali prednost za sigurnu pobedu. Najefikasniji u ekipu Partizana je bio Uros Kojadinovič sa 8, dok su kod gostiju četiri igrača imala po pet postignutih golova, ali pravi junak ekipe sa Islanda je bio njihov golman Andreson koji je imao 15 intervencija, dok je odlični Dimitrile Jelić imao 14.

U prvih 30 minuta igralo se uglavnom gol za gol.  Crno-beli su u 20. minutu stekli največu prednost od tri gola 8:5 ali su gosti sa Islanda šest minuta kasnije (iako u tom periodu sa igračem manje) uspeli da predju u vodjstvo 8:9. Sigurnom igrom do kraju poluvremena Hafnarfjordur stigao je i do dva gola prednosti pa je na pauzu otišao sa 12:10. Heroji obe ekipe u prvom poluvremenu su bili golmani na jednoj strani Dimitrije Jelić je imao deset odbrana, dok je njegov kolega Andreson imao osam odbranjenih lopti.

Na početku drugog dela meča Partizan je uspeo da se rezultatski vrati u meč, ali su Islandjani u 41. minutu stigli do svoje najveće prednosti od tri gola. Kapiten crno-belih Mladen Šotić posle nesmotrene reakcije u 42. minutu dobija crveni karton i tako omogućava gostima da povedu sa pet golova razlike u 45. minutu 16:21. Do kraja meča gosti su samo povećavali prednost i ostavili Partizan na minus sedam.

Partizan: Kojadinović 8, Šotić 5, Praštalo 3, Micić 2, Lazić 2, Peštić 1, Markatatos 1, Jović 1
FH Hafnarfjordur: Fridjiksson, Sindrasson, Birgisson 5, Asgeirsoon, Andrasson 4, Adjalsteinsson 3, Olafsson 2, Brigisson 1, Arnarson 1

TEKST: Leonid Risteski