LŠ: Vardar rutinski sa Meškov Brestom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Vardar rutinski sa Meškov Brestom

LŠ: Vardar rutinski sa Meškov Brestom

U drugom kolu VELUX EHF Lige šampiona, Vardar je pred svojim navijačima zabeležio i drugi trijumf. U dvorani „Jane Sandanski“, savladan je Meškov Brest rezultatom 31-27 (13-13).

Šampion Belorusije se i ovoga puta ispostavio kao tvrd orah, kao i na otvaranju SEHA lige kada je osvojio bod na istom mestu, ali je ovoga puta skopski tim opravdao ulogu favoirta boljom igrom u drugom poluvremenu. Početkom nastavka, Vardar je serijom 6:1 rešio pitanje pobednika.

Izabranici su prvi deo odigrali u grč, bez dovoljno rešenja u napadu, pa su u tom periodu bili u zaostatku (2:4, 8:11). Dujšebaev je povukao krajem poluvremena, na startu drugog se razgoropadio Borozan, a na ulasku u poslednju šestinu meča Dibirov je pogodio za maksimalnih 26:20.  Međutim, Meškov Brest je iskoristio opuštanje protivnika i stigao na 29:27. Imali su gosti i napad za minimalan zaostatak, ali kada su ga propustili, crveno – crni su rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji su bili Dujšebaev sa devet i Borozan sa sedam golova, dok je na drugoj strani Stojković upisao osam pogodaka, tri više od Džamalija.

U trećem kolu, Vardar sledeće nedelje gostuje u Celju.