Kvalifikacije za EP: Debakl Poljaka u Belorusiji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kvalifikacije za EP: Debakl Poljaka u Belorusiji!

Kvalifikacije za EP: Debakl Poljaka u Belorusiji!

Reprezentacija Poljske je doživela veliki debakl u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se idućeg januara održati u Hrvatskoj. Izabranicima Talanta Dujšebaeva nije pomogla ni pomoć iskusnih Bieleckog i Lijevskog, Belorusija je ubedljivo slavila sa 32:23 (15:10) i svele šanse polufinaliste prošlogodišnjih Olimpijskih Igara na  minimum, jer im čak ni sve tri pobede do kraja ne garantuju konačan uspeh.

Belorusija posle tri kola ima dva trijumfa i jedan poraz, dok su Poljaci zabeležili i treći neuspeh. U toku je međusobni duel preostalih učesnika Grupe 2, Rumunije i Srbije.

Belorusi su u prestonici svoje zemlje veći deo posla završili tokom prvih 30 minuta, kada su stekli plus pet. Poljski tim u nastavku nije imao snage da se vrati u igru, pa je domaćin do kraja meča još više povećao razliku i ubedljivo slavio protiv zvučnog rivala.

Karalek je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, a po četiri su postigli Gajdučenko, Kuleš, Pukovski, Rutenka i Jurinok. Kod Poljaka je najbolji bio Krajevski sa pet golova, jednim više od Jahlevskog i Pačkovskog.