Prvi bodovi: BiH slavila u Finskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Prvi bodovi: BiH slavila u Finskoj!

Prvi bodovi: BiH slavila u Finskoj!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se narednog januara održati u Hrvatskoj. U okviru trećeg kola Grupe 3, izabranici Bilala Šumana su slavili na gostovanju Finskoj rezultatom 25:32 (10:15), i tako održali šansu da se nađu na drugom mesto koje garantuje direktan plasman.

Prvi period igre obeležile su serije oba tima – sjajno su „Zmajevi“ otvorili i poveli sa 4:0, ali su Finci do 10. minuta stigli do samo jednog gola zaostatka (4:5). Zatim je Panić povukao sjajan nalet gostiju, postigao tri od pet uzastopnih golova svog tima za najvećih 4:10.

Međutim, nije bilo konktinuiteta u igri BiH, domaći stižu do 8:10, a verovatno bi napravili i kompletan preokret da odlični Benjamin Burić nije ušao u niz odbrana kojim je odbio nalet protivnika i omogućio saigračima u polju da do poluvremena obezbedi opipljivu razliku.

Poslednja konkretna pretnja Finaca zabeležana je početkom nastavka kada su prišli na minus dva, ali je nakon tajm-auta Šumana BiH tim uspostavio potpunu kontrolu, poveo sa 21:16, i mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji je bio Marko Panić sa devet golova, dok su Alen Ovčina, Senjamin Burić i Kosta Savić dodali po pet.

Španija je na čelu tabele sa šest bodova, a Austrija, Bih i Finska imaju po dva, nakon tri odigrane runde.