LIGA EVROPE: Dupla pobeda Islanđana u Poreču - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Dupla pobeda Islanđana u Poreču

LIGA EVROPE: Dupla pobeda Islanđana u Poreču

Ekipa Poreča okončala je evropsku avanaturu već na njenom samom startu, pošto je u oba meča prvog kola kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope, poražena na svom terenu od islandskog Valura. Nakon 22:18 u petak, gosti su i u subotu bili bolji – 22:21 (7:12).

Nakon prvog poluvremena i vođstva 12:7, delovalo je da će hrvatski predstavnik uspeti da nadoknadi zaostatak iz prve utakmice, međutim, islandski tim to nije dozvolio. Izabranici Ilije Lovrinovića su u poslednjih 10 minuta ušli sa prednošću od tri gola, ali ih je par tehničkih grešaka u odlučujućim trenucima odvelo u novi poraz.

Valur Iceland – Poreč 22:21 (7:12)

Valur Iceland: Gustavsson 5 odbrana (5+0), Sakai; Stefansson 2, Jonsson 1, Oskarsson A. S. 2,Oskarsson B. G. 2, Valdimarsson, Juliusson, Olafsson 3, Runarsson, Magnusson 9, Svolu Baldursson 2, Finnsson, Davidsson 2
Sedmerci: 4/6
Isključenja: 2 minuta (Magnusson)

RK Poreč: Vladić 5 odbrana (4+1), Krbavčić 1 obrana (0+1); Muranović, Thoss 2, Krajcar 1, Vučić 1, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 4, Čipraka, Moslavac K., Ikanović 4, Bošnjak 7, Ljubić 2