LIGA EVROPE: Magdeburg, Visla i Benfika blizu F4 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LIGA EVROPE: Magdeburg, Visla i Benfika blizu F4

LIGA EVROPE: Magdeburg, Visla i Benfika blizu F4

Posle prvih četvrtfinalnih utakmica EHF Lige Evrope, biže plasmanu na fajnal-for su ekipe Nexea, Magdeburga, Visle i Benfike.

U derbiju ove runde, odnosno najzvučnijem paru, Magdeburg je pobedio Nant u gostima 25:28 (13:11), samo dva dana nakon bolnog poraza u finalu Kupa Nemačke od Kila. Branilac trofeja u Ligi Evrope odigrao je sjajno drugo poluvreme i obavio veliki deo posla na gostovanju u Francuskoj. Nant je bio lišen pomoći povređenog Kirila Lazarova, Pešmalbek je postigao dva a Ovniček jedan gol.

Nant – Magdeburg 25-28 (13-11)

Nant: Valero Rivera 6, Amerik Min 5, Teo Monar 3, David Balager 3, Pedro Portela 3, Dragan Pešmalbek 2, Tibo Brie 2, Rok Ovniček 1.

Magdeburg: Omar Magnuson 6, Tim Hornke 5, Lukas Mertens 4, Kaj Smits 3, Magnus Saugstrup Jensen 3, Kristian O´Sallivan 2, Gisli Kristjanson 2, Matijas Muše 1, Magnus Gulerud 1, Mihael Damgard 1.

Na pragu da ponovi prošlogodišnji proboj na završni turnir je i poljska Visla, koja sa gostovanja Kadetenu nosi 31:33 (18:19).

Kadeten-Visla 31:33 (18:19)

Kadeten: Pilipović 6 odbrana, Bioska 2 odbrane – Cender 7, Kaneljas 7, Macken 3, Šmid 3, Šoper 3, Maroš 3, Bartok 2, Šelker 2, Laer 1

Visla: Moravski 8 odbrana, Ametašević – Krajevski 1, Serdio 2, Šita 3, Dašek 3, Kosorotov 4, Lučin 4, Žitnjikov 5, Mindehia 5, Mihić 6

Jako blizu završnog turnira je i Benfika, koja je odigrala fenomenalno drugo poluvreme, i na krilima srpskog bekovskog tandema Lazar Kukić-Petar Đorđić, stekla plus sedam pred revanš u Velenju.

BENFIKA-GORENJE 36:29 (16:18)

BENFIKA: Hernandez (7 odbrana), (Kapdevij 4 odbrane) – Kosta (1), Keita (1), Borhes (2), Ramel (3), Moraeš (4), Grigoras (4), Moreno (4), Kukić (8), Đorđić (9)

GORENJE : Panjtar (9 odbrana), Taletović (3 odbrane), Haseljić (6), Tajnik (4), Pajt (5), Starc, Miklavčič (1), Drobež, Sokolič, Verdinek (3), Šiško (4), Grmšek (2), Jovičić (2), Mlivić, Predović (2), Ravnikar

Fenomenalnu evropsku sezonu, Nexe bi mogao krunisati ostvarenjem sna – plasmanom na fajnal-foru. Nakon pobede nad GOG-om 32:27, „Gromovi“ nisu daleko od toga.

RK NEXE – HC GOG Gudme  32:27 (16:14)

RK NEXE: Kuzmanović, Bakić, Barišić Jaman 1, Vejin 6, Radovanović (12 odbrana), Jelinić 3, Vida, Manci Mičević, Blažević, Severec, Moslavac, Kević 3, Melić 6, Jaganjac 9, Kavčič 1, Pribetić 3

HC GOG: Pytlick 6, Larson 1, Tollbring 7, Dreyer, Dorgelo, Jørgensen 1, Lærke 3, Hallgrímsson (7 odbrana), Bergendahl 3, Zachariassen 1, Ostersen, Vlastos 2, Olsen 3

Sedmerci: RK NEXE: 5/7,  HC GOG 2/2

Isključenja: RK NEXE: 6 minuta (Jaganjac 2′, Jelinić 2′ klupa 2′); HC GOG: 4 minute (Bergendahl 2′, Vlastos 2′)