Vardar i Eurofarm Pelister sigurni pred odlučujući derbi, povredio se Stole Stoilov! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar i Eurofarm Pelister sigurni pred odlučujući derbi, povredio se Stole Stoilov!

Kolo pre utakmice koja će odlučiti prvaka Makedonije, Eurofarm Pelister i Vardar nastavili su sa pobedama. Dva najbolja tima ove zemlje, sastaće se u nedelju, 1. maja u Bitolju, a ukoliko potom do kraja ne bude senzacija, od ishoda tog duela zavisiće da li će Vardar nastaviti dominaciju ili će je Eurofarm Pelister, kojem je za očuvanje prvog mesta dovoljan i bod, prekinuti.

Pod apsolunim imperativom, Vardar je slavio na gostovanju Ohridu 21:28 (11:16), a tim Željka Babića u Kavadarcima protiv Tikveša 26:32 (16:15). Još jednom je crveno-crne do pobede vodio sve raspucaniji Kuni Morales (sedam golova), jednim više od Filipa Krivokapića na drugoj strani. Kod pobednika, istakli su se još Taleski sa pet, odnosno Dodić i Karapalevski sa po četiri.

Ipak, glavna vest sa ovog događaja je povreda Stojančeta Stoilova. Deset minuta pre kraja, legendarni gorostas je pao nakon duela sa rivalom, a potom hramljući napustio teren. Još uvek nema detaljnijih informacija o prirodi i težini problema. U prethodnoj rundi se povredio i Timur Dibirov, ali su realne šanse da u nedelju istrči na teren.

Maksimalan učinak u plej-ofu, Eurofarm Pelister zadržao je trijumfom protiv Tikveša u gostima. Oslabljeni neigranjem Perića, a pojačani povratkom Taboade, „Zeleni“ su se mučili u prvom poluvremenu, završili ga sa golom zaostatka u odnosu na domaćina koji je odigrao fantastično prvo poluvreme, ali je kvalitet brzo došao do izražaja u nastavku, pa nije bilo veće neizvesnosti.