SUPER PSŽ rešio Zagreba za 15 minuta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SUPER PSŽ rešio Zagreba za 15 minuta!

SUPER PSŽ rešio Zagreba za 15 minuta!

Očekivala se poslastica nedeljnog rukometnog popodneva, a videli smo meč koji je rešen u prvih 15 minuta. PSŽ je u prvom poluvremenu pokazao ono što bi u stvari trebalo da predstavlja u svetskom rukometu – moć,nakon čega je nastavak duela sa PPD Zagreb bio samo odrađivanje posla – 34:23 (18:8). Na kraju, drugi poraz Zagreba u EHF Ligi šampiona ove sezone, a drugi najubedljivi u eri Veselina Vujovića na klupi hrvatskog šampiona.

PSŽ – PPD Zagreb 34:23 (18:8)
PSŽ: Omejer 11 odbrana, Anonaj dve odbrane, Melić 1, Melgard 2, Vori 2, Konkurd 2, Baraše 2, Abalo 2, L. Karabatić 1, Hansen 10, Narsis 1, Karabatić 7, Mtima 4
PPD Zagreb: Stevanović 12 odbrana, Vujić 1, Stepančić 2, Kontrec 1, Šprem 1, Šebetić 1, Raković 3, Horvat 1, Šušnja 1, Šandrk, Valčić, Obranović 3, Kovačević 5, Pavlović 4
SEMAFOR: 8:1 (9.) 11:4 (20.) 16:6 (27.) 21:14 (37.) 30:20 (54.)
IGRAČ UTAKMICE: Mikel Hansen
VEČE ZA ZABORAV: Luka Stepančić

Da hrvatski šampiion nema šta da traži na terenu motivisanog Pariza, nagovestila su prva šest minuta duela. Već u sedmom, Vujović je pokušao da probudi svoje momke na tajm-autu pri rezultatu 5:1. Nije uspeo, najbolji pojedinac u redovima hrvatskog tima, Ivan Stevanović, bio je kao na streljani. Što nisu završavali iz kontre preko Mtime, to su Mikel Hansen i Nikola Karabatić uzimali u svoje ruke, super-eksplozivnim prodorima i šutevima.

Išao je PSŽ do 8:1, a Zagrebu ništa nije išlo od ruke. Šebetić nije uspeo da bude iznenađenje, a ulazak Luke Stepančića ništa nije doneo. Sa druge strane, Vujić, Obranović i Pavlović, bili su preslabi da nadigraju „krkane“ u odbrani Zvonimira Noke Serdarušića. Jedan od njih, Henrik Melgard, doneo je +9 – 14:5 u 25. minutu., a njegov sunarodnik, Mika Hansen, prvi put +10 – 16:6 dva minuta kasnije.

PSŽ OTVORIO MEČ SERIJOM 8:1
„MIKARA“ POSTIGLA UKUPNO 17 GOLOVA (17/22)
ZAGREB POSTIGAO 6 GOLOVA ZA PRVIH 6 MINUTA DRUGOG DELA
PO 11 STRELACA BILO JE NA OBE STRANE

Promenio je krvnu sliku tima Veselin Vujović na poluvremenu. Levo krilo – defanzivni specijalista, Antonio Kovačević, doneo je tračak nade sa dva vezana gola za 21:14, ali je ubrzo proradio alarm u redovima francuskog šampiona. Čvrsta odbrana Zagrepčana nije mogla da se nosi sa Karabatićem i Hansenom.

„MIKARA“ dvojac nastavio je da nemilice sipa lopte oko glave Ivana Stevanovića. Hansenov deveti bio je dovoljan za 30:20, da bi na kraju, meč završio sa maksimalnih +11.