PLAĆENO NEISKUSTVO: Metalurg pao u poslednjoj sekundi u Skjernu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa PLAĆENO NEISKUSTVO: Metalurg pao u poslednjoj sekundi u Skjernu!

PLAĆENO NEISKUSTVO: Metalurg pao u poslednjoj sekundi u Skjernu!

Rukometaši skopskog Metalurga bili su blizu senzacije u četvrtom kolu EHF Lige šampiona na gostovanju danskom Skjernu, ali ih je lošijih deset minuta završnice i primljen gol u poslednjoj sekundi sa desnog krila, ipak, koštao novih bodova – 20:19 (8:10). Tim Line Červara pun „anonimusa“ još jednom je pokazao zavidan nivo. Predvođen raspucanim Jankom Božovićem, strelcem 11 golova, skopski tim je već u prvom poluvremenu imao +3 (10:7), na 13:10 povećao je Kosteski u 37. minutu, a pad je usledio nakon tajm-auta danske klupe u 46. minutu.

Metalurg je imao prednost 16:14, ali je usledila desetominutna pauza bez gola, Danci su preokrenuli na 18:16, ali je bomba Janka Božovića na 60 sekundi pre kraja, donela izjednačenje na 19:19. Poslednji napad Danaca se odužio, posle tajm-auta, stiglo je i naivno isključenje Mađovskog. U poslednjih par sekundi, danski vicešampion je odlično reagovao, napravio višak na desno krilo, a odatle je bio precizan Jorgensen za 20:19 i veliko slavlje…