LNH: Parižani sigurni, Monpelje i Nant ih prate u stopu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LNH: Parižani sigurni, Monpelje i Nant ih prate u stopu

LNH: Parižani sigurni, Monpelje i Nant ih prate u stopu

UROŠ SAMARDŽIĆ

Nove pobede u najkvalitetnijoj francuskoj ligi zabeležili su u sredu uveče vodeći timovi šampionata, Pari Sen Žermen, Nant i Monpelje. Ekipa sa juga države uspela je da na kraju slomi otpor Dankerka – bilo je 23:22 (10:10). Sa druge strane, izabranici Raula Gonzalesa su u glavnom gradu Francuske sigurnom igrom stigli do 18. pobede u šampionatu. Nova žrtva Pari Sen Žermena bila je ekipa Istresa – 44:29 (21:16). Nant je deklasirao Seson 34:23 i održao interesantnom borbu za opstanak.

Pobeda najbogatijeg tima današnjice nije se dovodila u pitanje niti u jednom momentu meča. Prvu osetniju prednost Parižani su stekli sredinom prvog poluvremena kada je na semaforu stajalo 15:10. Izuzetno je funkcionisao napad domaćina, a propuste u odbrani nadomestio je raspoloženi Rodrigo Korales, koji je utakmicu završio sa 10 intervencija. Preko 40 golova u mreži Istresa svedoči o tome da je drugo poluvreme predstavljalo samo lakši trening, za tim koji će nakon ove utakmice pogled skrenuti na revanš mečeve Lige šampiona, gde čeka svog protivnika u četvrtfinalu elitnog takmičenja. Kada je reč o strelcima, nepogrešivi su u ekipi PSŽ-a bili Abalo i Remili sa šest postignuth golova, dok je hrvatski reprezentativac, Luka Stepančić bio precizan tri puta.
Izabranici Patrisa Kanajea nastavili su sa nešto slabijim partijama u domaćem takmičenju, pa su tako, tek dva minuta pre kraja meča stigli do pobede. Čini se da je ključni momenat duela bio 58. minut, kada je Vid Kavtičnik bio precizan sa linije sedam metara, te svom timu doneo tri gola prednosti (20:23). Do kraja susreta, drugi tim šampionata primio je dva gola, što je bilo nedovoljno za domaćina da stigne do remija.

Kada je reč o igračima iz regiona, Sunjić Mate je imao zapaženo veče na golu Ivrija, zabeleživši 14 intervencija, ali to nije bilo dooljno da njegov tim dođe do pobede. Njegov kola na golu Treblea, Darko Arsić imao je zapaženu minutažu u porazu svog tima od Šamberija, a zabeležio je osam odbranjenih šuteva. Što se igrača tiče, ponovo se vraćamo na Ivri, gde se jednom u listu strelaca upisao slovenački srednji bek – Vasja Furlan.