Balkan-Handball.com

LNH: PSŽ uhvatio ritam, luda utakmica u Šamberiju! (Video)

Nakon lošeg starta sezone, ekipa Pari Sen Žermena je uspela da uhvati pravi ritam uprkos izostanku najvažnije igrača, Nikole Karabatića. Posle duple pobede nad Portom u Ligi šampiona, tim Raula Gonzalesa je na gostovanju Kreteju stigao do devete uzastopne pobede u francuskom prvenstvu, i učvrstio se na čelu tabele – 27:40 (10:22).

Najbolji pojedinac meča bio je golman gostiju Jan Ženti sa čak 21. odbranom, dok su za golovi bili zaduženi Hansen (8) i Prandi (7).

Mnogo zanimljivije bilo je u drugom nedeljnom duelu, mada nije delovalo da će tako biti u finišu prvog poluvremena, pošto je Šamberi u 25. minutu meča protiv San Rafela vodio sa ogromnih 20:10. Verovali ili ne, usledila je serija gostiju od 10:0, kojom su poravnali rezultat. Do kraja je viđena egal borba, koja je završena tako što u poslednjih pet minuta nijedan od rivala nije uspeo da zatrese mrežu, pa na kraju pobednika nije ni bilo – 29:29 (20:12).

Ubedljivo najefikasniji igrač meča bio je Banjamin Riše sa 13 golova. U gostujućem timu, srpski reprezentativac Aleksa Kolaković postigao je tri pogotka.

1. Paris SG 9 9 0 0 332:239 18

2. Limoges 10 6 1 3 283:299 13

3. Montpellier 7 5 2 0 197:176 12

4. Nantes 7 5 1 1 220:182 11

5. Nimes 9 5 1 3 255:238 11

6. Dunkerque 8 4 1 3 208:205 9

7. Aix 5 4 0 1 142:131 8

8. St. Raphael 9 2 3 4 253:268 7