LNH: Težak kiks Monpeljea, PSŽ slavio u Nimu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LNH: Težak kiks Monpeljea, PSŽ slavio u Nimu

LNH: Težak kiks Monpeljea, PSŽ slavio u Nimu

Ekipa Monpeljea je napravila značajan korak unazad u borbi za titulu u Francuskoj, pošto je na svom terenu remizirala sa Seson Renom 28:28 (18:18), dok je PSŽ osvojio čitav plen na jednom od najtežih gostovanju u ligi, savladavši Nim 27:31 (16:16).

Iako sa ulogom apsolutnog favorita, tim Patrisa Kanajea može biti zadovoljan bodom protiv Seson Rena, uzevši u obzir da su gosti konstantno vodili u drugom poluvremenu, najviše sa tri gola razlike 15 minuta pre kraja. Prvak Evrope iz 2003. i 2018. godine je dva minuta pre kraja izjednačio, da bi oba rivala i preostalom vremenu propustila priliku da osvoje čitav plen.

Veliki adut Seson Rena bio je slovenački čuvar mreže Rok Zaponšek sa 12 intervencija, njegov zemljak Baznik doprineo je sa četiri, dok su u polju impresivni bili Alan Viljemino sa sedam i Ugo Barel sa šest golova, dok su na drugoj strani efikasniji od ostalih bili reprezentativci Melvin Ričardson sa osam i Ugo Deska sa sedam.

Bez Nikole Karabatića, Parižani su se ponovo namučili da dođu do bodova protiv ove sezone odlične ekipe Nima, ali i posle osme utakmice imaju maksimalan učinak u domaćem takmičenju. Branilac titule je bio u zaostatku čitavim tokom prvog poluvremena, ali je zahvaljujući raspoloženom Žeraru među stativama uspeo na odmor da ode u egalu, koji je bio aktuelan i do same završnice, tačnije 55. minuta, kada su stvari u svoje ruke preuzeli Remili i Hansen i prelomili utakmicu.

Mohamad Sanad je ponovo potvrdio top klasu i vrhunsku formu sa 10 golova iz 11 šuteva, ali to nije bilo dovoljno da se iznenade „Sveci“. Sjajan u domaćim redovima bio je i Benjamin Galego sa učinkom 7/7. Jedan gol postigao je Vid Kavtičnik.

U pobedničkim redovima, Nedim Remili bio je najefikasniji sa sedam golova, dok su po pet postigli Prandi i Hansen. U jučerašnjim mečevima, najveće iznenađenje dosadašnjeg toka šampionata Limož vratio se na pobednički kolosek nakon debakla u Parizu trijumfom nad Tuluzom 30:26 (17:12), dok je Šartr sprskog selektora Tonija Đerone ostvario drugu pobedu u sezoni, i to proviv Ivrija na svom terenu – 32:28 (18:12).