VELIKA POBEDA: Budućnost savladala Vlčeu nakon drame! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VELIKA POBEDA: Budućnost savladala Vlčeu nakon drame!

VELIKA POBEDA: Budućnost savladala Vlčeu nakon drame!

Rukometašice Budućnosti napravile su veliki korak ka osmini finala DELO EHF Lige šampiona, pošto su u meču 8. kola DELO EHF Lige šampiona savladale Ramnica Vlčeu u Podgorici 29:29 (15:14). Izabranice Dragana Adžića imale su puno sreće u finišu, kada je Marta Lopes osam sekindi pre kraja pogodila stativu.

Još jednom je Budućnost sjajno otvorila utakmicu, stvorila solidnu zalihu tokom prvog poluvremena (9:4, 13:8), ali je po sličnom scenariju iz prethodnih mečeva ta prednost brzo nestala.

Već  u prvom poluvremenu, rumunski tim je stigao do izjednačenja, da bi Alison Pino pet sekundi pre odlaska na odmor obezbedila minimalnu prednost svom timu.

Energiju iz finiša prvog poluvemena, gošće su prenele i na početak prvog poluvemena, kada su preokrenule, ali su „Plave“ nošene golovima Lekić uspele da spreče veći problem, ne dozvolivši protivniku da povede sa više od gola razlike.

Pino je završila meč u 41. minutu, nakon što je u duelu sa Kristinom Liščević dobila nezgodan udarac u lice, ali je Francuskinju odlično odmenila Itana Grbić, koja je sa dva pogotka donela preokret i vođstvo Budućnosti od 28:26 u 53. minutu.

Barbara Arenhart je pri tom rezultatu odbranila zicer Korini Lupei, ali je u napadu pogrešila Valerija Maslova i omogućila lak zadatak Mireji Gonsales u kontri.

Dragan Adžić je pozvao tajm-aut u 55. minutu, napravljena je sjajna akcija za Maslovu, ali je Marta Batinović sjajno intervenisala.

Srećom, Nikolina Vukčević je ukrala loptu i istrčala kontru za 29:27, postigavši svoj šesti pogodak. Usledio je sedmi gol Asme Elgaui, a potom seriju odbrana pred oba gola – Batinovićeva je odbranila šuteve Andree Lekić i dva Grbićeve, a Arenhart je zaustavila Kristinu Liščević.

Srpski stručnjak Goran Kurteš, koji je na klupi menjao Florentina Peru (zaražen koronavirusom), zatražio je tajm-aut 47 sekundi prije kraja, pri rezultatu 29:28. Liščevićeva je iznudila isključenje Andrijane Popović, ali je nakon konfuzne situacije pred golom lopta nekako stigla do Lopes, koja je srećom pogodila stativu.

BUDUĆNOST – VALČEA 29:28 (15:14)

Budućnost: Atingre 1 (šest odbrana), Arenhart (četiri odbrane), Radičević 1, Popović, Džaferović 2, Novović, Marsenić, Pino 3, Maslova 2, Ramusović, Lekić 7, Mehmedović 3 (1), Kadović, Grbić 4, Vukčević 6.

Valčea: Batinović (10 odbrana), Ćuka, Trifunović 1, Elgaui 8, Daskalet, Lopes Erero 6, Bukur, Nergord Osterbale 1 (1), Marin, Liščević 6 (2), Rus, Lupei 2, Gonsales Alvares 4.

Nakon druge uzastopne pobede, Budućnost je napredovala na peto mesto grupe B sa pet bodova iz šest mečeva, dok je Ramnicu Vlčea i dalje na začelju, bez poena.