LOŠ DAN: Eurofarm Pelister poražen u Tatabanji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LOŠ DAN: Eurofarm Pelister poražen u Tatabanji

LOŠ DAN: Eurofarm Pelister poražen u Tatabanji

U okviru pretposlednjeg kola grupne faze EHF Lige Evrope, ekipa Eurofarm Pelistera zabeležila je treći poraz, a Tatabanja treću pobedu. Domaćin je slavio u Mađarskoj 25:21 (11:11).

Osim u jednom navratu tokom prvog poluvremena, tim Dragana Đukića vodio je od početka do kraja, ali je pobedu obezbedio tek u samom finišu, kada sa odvojio na maksimalnih plus tri, a potom i konačnih plus četiri. U trenucima kada se borba lomila, istakao se poljski golman Pjotr Višomirski sa nekoliko odbranjenih zicera.

Već nekoliko nedelja Eurofarm Pelister igra u oslabljenom sastavu, odnosno sa skraćenom rotacijom. što je u mađarskoj došlo na naplatu, uprkos strašnoj partiji Stipea Mandalinića, strelca deset golova.

Gosti su u završnici bili lišeni i usluga svog najvažnijeg pojedinca u napadu, srednjeg beka Josipa Perića, koji je zbog povrede propustio poslednjih 15-ak minuta.

U odbrani nije bilo Nikole Markoskog, što su najbolje iskoristili Sunajko i Đeri, koji su predvodili pobednika sa po osam golova.

Uprkos porazu, makedonski predstavnik je ostao na drugom mestu sa 10 bodova, pošto je Sporting ostao na devet zbog poraza od AEK-a u Atini (25:24).

Upravo grčki prvak stiže u Bitolj za sedam dana, a Eurofarm Pelister će u slučaju pobede biti najmanje drugi na tabeli.

Tatabanja će ostati u igri za četvrto mesto ukoliko Nim večeras savlada Kadeten u Francuskoj.