LŠ: Kielce nosi minimalnu prednost iz Nanta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Kielce nosi minimalnu prednost iz Nanta!

LŠ: Kielce nosi minimalnu prednost iz Nanta!

U prvom meču osmine finala EHF Lige šampiona, rukometaši Lomza Vive Kielce pobedili su Nant u gostima 24:25 (14:12), i tako napravili značajan korak ka plasmanu među osam najboljih u eliti. Revanš u Poljskoj na programu je za sedam dana.

Ova utakmica biće upamćena i po tome što se Kiril Lazarov izjednačio sa Arpadom Šterbikom na prvom mestu večne lister po odigranim utakmicama u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Tokom prvog poluvremena, nije delovalo da će se gosti radovati na kraju. Francuski predstavnik je dobro počeo, i još bolje nastavio u finišu prvog poluvremena kada je poveo sa 14:10, ali je tada krenula serija čete Talanta Dujšebaeva od 5:0, za vođstvo 15:14 početkom nastavka.

Od tog trenutka, poljski prvak nije ispuštao prednost, koja je najviše iznosila plus tri u dva navrata (16:19, 17:20). Nant je, zahvaljujući inspirisanom golmanu Nilsonu i preciznom Lazarovu, uspeo da izjednači na 22:22, ali su Turna i Fernandez obezbedili pobedu Kielceu, pre nego što je Ovniček postavio konačan rezultat, tri sekunde pre kraja.

NANT-LOMZA VIVE KIELCE 24:25 (14:12)

NANT: Nilsen 14 odbrana, Dimulan – Pešmalbek 5, Lazarov 5, Kavalkanti 3, Figueras 3, Ovniček 3, Rivera 1, Brie 1, Balaguer 1, Monar 1, Augustinsen 1

LOMZA VIVE KIELCE: Volf 10 odbrana, Kornecki – Aleks Dujšebaev 6, Kuleš 4, Fernandez 4, Turna 3, Karačić 2, Morito 3, Karalek 1, Gudjonson 1, Šićko 1, Vujović, Gebala

U prvom meču osmine finala, Kil je nakon 10 godina uspeo da savlada Pik Seged u gostima.