LŠ (treće kolo): Visoki porazi Balkanaca! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ (treće kolo): Visoki porazi Balkanaca!

LŠ (treće kolo): Visoki porazi Balkanaca!

Ex-Yu ekipe će želeti brzo da zaborave treći vikend u Ligi šampiona. Ovo se najviše odnosi na grupu B, gde se nalaze Bosna BH Gas i Gorenje. Šampion BiH je pretrpeo jedan od težih poraza poslednjih godina pred 2600 svojih navijača u "Zetri" od probuđenog Rajn Nekar Lowena 24:39 (10:20), koji je i tri dana ranije pobedom u Bundesligi, dokazao da dolazi u pravu formu.

Bosna Sarajevo: Grahovac – Doborac (7/1), Međić (1),Pucelj, Ovčina, Bozoljac (5), Jaškić (5), Uvodić, Veselinov, Banić (1), Kapisoda, Golić, Nekić, Vražalić, Sirćo, Melić (5).
Rhein-Neckar Löwen:
Szmal – Gensheimer (10/4), Roggisch (1), Prieto (3), Harbok (5), Manojlović (4), Guðjónsson (4),Stefánsson (2/1), Müller (1), Myrhol (4), Alvanos (1), Sigurðsson (2), Groetzki (2).

Gorenje je pružilo dobar otpor Šamberiju 24:28 (9:14), ali ništa više od toga, neophodno za bodove.

Chambery Savoie : Gorenje Velenje 28:24 (14:9)

Dvorana Le Phare, Chambery, 3000 gledalaca

Chambery: Robin (16 odbrana), Busslier, Botti, Barachet, Csaszar 3, Nočar 3, Roine 13, Capella, Ndiaye, Dumoulin, Paty, Massot 1, Detrez 3, Joli 3 (1).
Gorenje Velenje: Gajić (8 odbrana), Skok (dve odbrane), Kavaš, Bezjak 4, Natek 5, Mlakar, Rnić 1, Žvižej 1, Golčar 1, Harmandić 2, Čupić 6 (2), Šimič 4.

U subotu, MKB Vesprem je pred 5000 gledalaca savladao poljsko Vive Kielce 33:26 (16:11),
VESZPRÉM: PERICS – Iváncsik T. 2, SULIC 7, Lapcsevics 1, LUSNYIKOV 2, TERZICS 4, Iváncsik G. 3. Csere: VUJIN 7, EKLEMOVICS 1, Pérez 3, Sesum, GULYÁS 3, Vilovszki
KIELCE
: Cleverly – Piwko 1, Jurasik 2, ROSINSKI 5, STOJKOVIC 7 (2), Konitz 1, NAT 4,  Kubisewsky (kapus), Zoltak 3, Grabarczyk 1, Knudsen 2 (2), Kuchczynski, Glinski, Krieger

6. Chambery 3-2

U grupi "D", Kil je sa "pola gasa" došao do pobede u Skoplju protiv borbenog i protivnikom inspirisanog protivnika, Vardara 33:23 (14:12). Dobro se držala ekipa Veselina Vujovića sve do 45. minuta, oslabljena povredama i uzdrmana porazom od najvećeg rivala, Metaulrga u domaćem prvenstvu. U 41. minutu, bilo je samo 20:19 za Nemce, a osam minuta kasnije, 26:19. "Zebre" su pri kraju ubacile u brzinu više, pokazale delić od svog majstorstva i ubrzo smo na semaforu imali +10, kojim mogu biti zadovoljne obe ekipe.

Vardar: Mitrevski (), Angelov (15 odbrana); Pesic (1), Marakovic, Pecakovski (8), Makaloski (2/2), B. Angelovski, Simovic (1), Vukcevic (1), Mojsoski (2), Alusovski (3), N. Markoski, Djorjevic (4), V. Markoski, Jovcevski (1);

THW Kiel: Omeyer (n.e.), Gentzel (15 odbrana); Andersson (1), Lundström (2), Anic (5), Sprenger (5), Ahlm (1), Zeitz, Pekeler (n.e.), Palmarsson (1), Narcisse (4), Ilic (3/1), Klein (2), Jicha (9/3);

Čak 82 gola su viđena u Barseloni, gde je domaćin pobedio Kolding 46:36, dok je Ademar Leon bio bolji od Amicitie u gostima 30:27.