Srpkinje osvojile tursku tvrđavu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Srpkinje osvojile tursku tvrđavu!

Srpkinje osvojile tursku tvrđavu!

Najbolje rukometašice Srbije slavile su veliku pobedu u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na izuzetno teškom gostovanju u Turskoj rezultatom 32-30(17-14). Neugodno gostovanje u Antaliji ostaće nam sada u lepom sećanju pošto je Duško Milić sa devojkama pronašao dobitnu kombinaciju za osvajanje važnih bodova na putu ka Danskoj i Norveškoj. Tako sada Srbija, pred nastavak kvalifikacija na proleće, zauzima prvo mesto u Grupi 5, gde Španija ima takođe 4 boda, ali slabiju gol razliku.

Početak susreta je obećavao divovsku borbu na terenu. I videli smo je nešto kasnije. Srpkinje su krenule hrabro, ali disciplinovano. Bolje su startovale i ubrzo imale tri gola prednosti. Blistala je na golu Tomašević, bez muke je skinula nekoliko zicera i svojim saigračicama omogućila nesmetanu egzekuciju u kontranapadima. Srpkinje su veoma dobro igrale i sa igračem više, napad je bio raznovrstan i zahvaljujući tome, uspele su da svoju prednost sredinom poluvremena povećaju na velikih +8( 7:15).  Tada su i Turkinje shvatile da je vrag odneo šalu i počele agresivnije da igraju u odbrani, sa stalnim oštrim izlascima na bekovsku liniju i serijom 5-0 uspele su da smanje vođstvo Srbije na 12:15. Do kraja poluvremena se igralo gol za gol, a u poslednjim sekundama turski tim je postigao pogodak i na odmor se otišlo rezultatom 14:17.

I drugo poluvreme je obilovalo naizvesnošću. Srbija je i dalje imala prednost na svom kontu, ali se golovi nisu postizali sa onom lakoćom iz prvog dela. Turska je igrala odbranu na ivici isključenja(čitaj prebijanje srpskih igračica u pokušaju),  tako da su Srpkinje morale mnogo da se pomuče ne bi li održale stečenu prednost. Ubedljivo najbolja turska rukometašica, Ozel, očekivano je zadavala najviše problema odbrani Srbije, a imala je sjajnu saradnju sa pivotmenkom koja je otvarala mnogo prostora na crti. Nerezonski šutevi srpskih rukometašica u kombinaciji sa stativama i odbranama golmanke, koji su usledili, otvorili su put Turskoj da se rezultatski približi prvo na -3 kod 22:25, a ubrzo i na gol zaostatka, 26:27.  Uspele su Srpkinje da uzvrate i da se opet odlepe na dva gola prednosti, ali sa igračem više Turska uspeva da se konsoliduje i da izjednači rezultat, 29:29.  U završnici za infarkt, Tomašević brani dva zicera i Srpkinje opet dolaze do prednosti od dva gola 29:31. Ozel sjajnim šutem sa devet metara dovodi svoj tim na minus jedan, ali u poslednjim sekundama, posle brzog centra, Cvijić se odlično snalazi u napadu i pogadja za početak velikog slavlja Srpkinja i konačan rezultat 30:32.

Turska – Srbija 30-32(14-17)

Dvorana: Murat Pasa. Gledalaca: 900.
Iskljucenja: Turska 4 minuta, Srbija 8 minuta.
Sedmerci: Turska 7 (4), Srbija 9 (6).
TURSKA: Imamoglu, Turkai, Hascinhvali 2, Gundar 3, Ozel 9, J. Jilmaz, Dajat 2, Capar, Iskenderoglu 8, Tekmutlu 3, Ajdogan, Atalar, B. Jilmaz 2, Isaihn 1.
SRBIJA: Krpez 2, K
operec, Barto
šić 6, Lekić 2, Števin 5, Dmitrovic, Damnjanovic 7, Đeric, Matic, Tomaševic(20 odbrana), Rajovic, Cvijić 10, Budai, Filipović.