Magdeburg ponovo prejak: Nexe bez finala Lige Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Magdeburg ponovo prejak: Nexe bez finala Lige Evrope

Magdeburg ponovo prejak: Nexe bez finala Lige Evrope

U istoriskoj utakmici polufinala EHF Lige Evrope u Lisabonu, ekipa Nexea nije uspela da napravi novu senzaciju. Očekivano, branilac titule Magdeburg bio je bolji – 34:29 (18:13), iako su Našičani odigrali dosta dobro i pružili dostojan otpor prvom favoritu fajnal-foru.

U završnoj predstavi, najverovatnije budući šampion Nemačke, sastaće se sa boljim iz duela Benfika-Visla.

Počelo je revolveraškim okršajem dva ubojita leva beka – Damgarda i Jaganjca, sve dok raspoloženi golman Jensen nije pokrenuo seriju 5:0, za prvu opipljiviju prednost Magdeburga. Upravo je golmanski učinak napravio prevagu, dok među stative nije stao Dominik Kuzmanović. Veliki hendikep za tim Branka Tamšea bio je izostanak startnog desnog beka, Predraga Vejina. Njegovu ulogu preuzeo je Manci Mičević, ali je bekovska osovina Kević-Jaganjac držala konce u napadu Nexea.

Najbolji strelac takmičenja i iskusni organizator igre odigrali su sjajno, održavali napadački nivo na visokom nivou do samog kraja, međutim, „Gromovi“ nisu nijednog trenutka uspeli da se vrate u egal. Početkom, pa sve negde do sredine drugog poluvremena, bili su bolji tim, u nekoliko navrata stizali na dva gola zaostatka, ali bliže nisu uspeli da priđu.

Napadačka mašinerija Magdeburga bila je neuhvatljiva. U prvom poluvremenu Damgard, u drugom rekovalescent Muše nemilosrdan sa levog krila, ali možda bi se drugačije pričala priča o ovom meču da je hrvatski tim iskoristio tri zicera koja nije, u situacijama kada je zaostajao tri pogotka. Ovako, momci Beneta Vigeta odvojili su se ponovo na plus pet, i rutinski priveli meč kraju.

MAGDEBURG – NEXE 34:29 (18:13)

MAGDEBURG: Jensen 13 odbrana, Gren 1 odbrana – Muše 8, Magnuson 5, Veber 5, Damgard 6, Hornke 3, Kristjanson 2, Gulerud 2, Peterson 1, Smits 1, O’Saliven 1, Črapkovski, Mertens, Saugstrup, Bezjak

NEXE: Radovanović, Kuzmanović 13 odbrana – Jaganjac 8, Kević 6, Melić 6, Manci Mičević 3, Moslavac 2, Jelinić 1, Tomić 1, Kavčić 1, Pribetić 1, Bakić, Blažević, Velkavrh, Severec, Markušić

Isključenja: Magdeburg 8, Nexe 12 minuta

Sedmerci: Magdeburg 1/2, Nexe 2/3