Magdeburg prvi finalista EHF Lige Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Magdeburg prvi finalista EHF Lige Evrope!

Magdeburg prvi finalista EHF Lige Evrope!

Prvi finalista prvog završnog turnira EHF Lige Evrope, Magdeburg je savladao Vislu iz Plocka 30:29 (13:15). Sada je izvesno da ćemo gledati nemačko finale u Manhajmu, pošto se u drugoj polufinalnoj utakmici sastaju Rajn Nekar Leven-Fukse Berlin.

Visla je bila bolji protivnik više od 40 minuta, imala i plus tri na svom kontu, ali je ekipa Beneta vigeta odigrala bolje u završnici, i teškom mukom opravdala ulogu favorita.

Ne računajući početnih 1:0, Magdeburg je do prednosti stigao tek u 42. minutu, uprkos tome što nije bilo adekvatne golmanske podrške, za razliku od poljskog predstavnika koji je među stativama imao raspoloženog Moravskog.

Ekipa sa istoka Nemačke morala je maksimalno da se angažuje u odbrani kako bi preokrenula tok utakmice, a u napadu je proradio Marko Bezjak, koji je u završnici fenomenalno organizovao napade svoje ekipe.

Tri minuta pre kraja, Visla je sa dva uzastopna pogotka smanjila na 26:25, ali je Magdeburg uzvratio istom merom. Da će favorit otići u finale, postalo je jasno nakon prve i jedine odbrane Grina Krejberga, kada je zaustavio Koraževskog sa desnog krila.

MAGDEBURG-VISLA 30:29 (13:15)

MAGDEBURG: Grin 1 odbrana, Tulin 7 odbrana – Magnuson 6, Damgard 6, O’Saliven 4, Projs 4, Gulerud 3, Mertens 3, Musa 1, Črapkovski 1, Peterson 1, Bezjak 1, Kruge, Štajnert, Hornke.

VISLA: Moravski 13 odbrana, Stevanović – Sita 7, Krajevski 7, Mindehia 4, Dašek 3, Toto 3, Ruiz 2, Stenmalm 1, Fernandez 1, Mihić 1, Serdio, Šušnja, Komarževski, Terzić, Dutra.