MAJSTORICA KIELU: Duvnjakova mirnoća za minimalno slavlje Zebri - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa MAJSTORICA KIELU: Duvnjakova mirnoća za minimalno slavlje Zebri

MAJSTORICA KIELU: Duvnjakova mirnoća za minimalno slavlje Zebri

IZ FLENS-ARENE
TOMISLAV LAURIĆ

Zeitzovi odnosi sa publikom u Flensburgu su očito nepopravljivi. Od njegova izlaska na teren pa kroz 60 minuta susreta redao se zvižduk na zvižduk njemu u čast, ali iskusni je lisac imao najbolji mogući odgovor. Bio je prektički nezadrživ tijekom prvog poluvremena u kojem je njegov tim došao do prednosti od 13:17

Zeitzova je čarolija u drugom poluvremenu nestala, a s njom je i Kiel počeo tonuti. Flensburg je odgovorio na danski pogon. Predovđen fantastičnim Møllerom, Eggertom i Mogensenom već u 39. minuti uspjeva vratiti prednost na svoju stranu. No, snage za prelomiti susret nije bilo. Ušlo se u egal završnicu kojom je dominirao Duvnjak svojim iskustvom, zahvaljujući čemu Kiel odnosi kući pobjedu rezulatom 25:26.

SG FLENSBURG-HANDEWITT – THW KIEL 25:26 (13:17)
Flensburg, FLENS-Arena 6.000 gledatelja
SG FLENSBURG-HANDEWITT: M. Andersson 2 obrane, Møller 9+1 obrana; T. Karlsson, Eggert 7(3), Glandorf 1, Mogensen 3, Svan, Wanne, Jakobsson 4, Zachariassen 1, H. Toft Hansen 2, Gottfridsson 3, Lauge Schmidt 4, Mahe, Radivojević, Horvat; trener: Ljubomir Vranješ

THW KIEL: Wolff 7 obrana, Landin 5 obrana; Duvnjak 5, Firnhaber, Sprenger, Weinhold 1, Wiencek 2, Ekberg 6(3), Zeitz 5, Dahmke, Brozović, Vujin 1, Bilyk 2, L. Nilsson 1, Santos 3; trener: Alfred Gislason

Isključenja: SG Flensburg-Handewitt 4 minute (Karlsson, Lauge Schmidt); THW Kiel 12 minuta (Brozović x3, Weinhold, Zeitz, Firnhaber)
Sedmerci: SG Flensburg-Handewitt 3/3; THW Kiel 3/4

SEMAFOR: 3:1 (3′), 4:3 (5′), 4:5 (8′), 5:6 (11′), 5:8 (14′), 8:9 (17′), 9:12 (21′), 10:14 (25′), 11:16 (27′), 13:17 (60′), 14:18 (32′), 19:18 (39′), 19:20 (41′), 21:21 (46′), 22:23 (49′), 23:26 (54′), 24:26 (58′), 25:26 (60′)

Ljubini su Jungsi početkom utakmice nastavili gdje su stali u Kielu pred tri dana. Impresivna obrana i raspoloženi Jakobsson u napadu doveli su ih u startnu prednost od 3:1, koja doduše nije dugo potrajala.

Uvjerljivo kvalitetnije odgovorio je Kiel negoli pred svojom publikom te preko Duvnjaka u osmoj minuti susreta došao do svoje prve prednosti. Mogao je nedugo zatim Zeitz iskoristiti pogrešku Mogensena, ali Andersson je obranio kontru za Kielovih +2.

Što nije pošlo za rukom legendi Zebri, jest Ekbergu nešto kasnije. Momentum je održao Santos krasnom ‘frljokom’ za povećanje prednosti na tri pogotka.

Potencijalni prekid lošeg perioda Flensove igre najavio je Møllerov obranjeni sedmerac Ekbergu. Nadovezao se Gottfridsson krasnom akcijom za Mogensena te svojim pogotkom, no tu je bio kraj priče o eventualnom povratku najsjevernije ekipe Bundeslige.

Wolff i Zeitz odlučili su reći ‘ne’ takvom scenariju. Svaki je potpuno dominirao na jednoj strani terena pa se niti Brozovićevo isključenje nije osjetilo. Štoviše, održao je Kiel svoja tri pogotka prednosti pa maksimalno iskoristio iključenje protivničkog defanzivca Karlssona. Duvnjak je prvo lakoćom proigrao Wienceka da bi Santos potom prvi puta podigao prednost na +5. Flensovu nemoć je tek blago posljednjim pogotkom u poluvremenu za 13:17 uspio ublažiti Zacharriassen.

PET MOMENATA UTAKMICE:

ZEITZ U ELEMENTU

SERIJA WOLFFA ZA +5 KIELA

DANSKI POGON DOMAĆINA 5:0 (32′-39′)
– IGRAČ VIŠE – FLENSOVA ‘RAK-RANA’

DUVNJAKOVO ISKUSTVO

Furiozan je bio ulazak Flensburga i u drugo poluvrijeme. Gotovo preslika onog iz Sparkassen Arene. Dodatna neugodnost za Kiel bilo je potom drugo isključenje Brozovića, kojeg ovoga puta Ljubina ekipa uvjerljivo bolje kažnjava. Møller je branio sve što se obraniti dalo, a na drugoj strani su mrežu Zebri torpedirali Eggert i Mogensen svaki sa po dva pogotka.

Kielov je post prekinuo Ekberg svojim drugim pogotkom iz sedmerca, nadovezao se Wiencek za novo vodstvo Kiela. Uslijedila je potom igra živaca, period gol za gol. Dva isključenja u Kielovim redovima (Brozović, Zeitz) bila su Flensova prilika za odvajanjem, koja je ostala neiskorištena.

Duvnjak je preuzeo konce u svoje ruke, zatresao protivničku mrežu pa potom dva puta kreirao situacije za Bilyka, što je mladi Austrijanac iskoristio za novih +3 Zebri. Crni se period domaćina nastavio preko Eggertovih i Mogensenovih stativi, no kvalitetna je obrana uspjela izvući (pre)rani Flensburgov početak kraja.

Kvalitetnom je obranom domaćin natjerao i Kiela u seriju pogrešaka, ali nije izvukao maksimum iz toga na drugoj strani terena. Stoga je Vranješ dvije minute prije kraja, pri rezultatu 24:26, zatražio minutu odmora. Posljedica jest bila pogodak, ali poništeni zbog prekršaja u napadu.

Nakon nove pogreške Kiela domaćin je preko Laugea konačno uspio stići na -1. Na semaforu 44 sekunde do kraja susreta i posljednja minuta predaha gostujućeg stratega Gislasona. Od drame i akcije koja se mogla očekivati nije preostalo išta. Duvnjak je vrlo lukavo do samog kraja sačuvao loptu za svoj tim i tako zapečatio novu pobjedu 25:26 u velikom derbiju sjevera.