Makedonija preko Islanda do važnih bodova! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Makedonija preko Islanda do važnih bodova!

Makedonija preko Islanda do važnih bodova!

Pred prepunim tribinama skopske dvorane „Boris Trajskovski“, Makedonija je u okviru trećeg kola kvalifikacija za EP savladala Island rezultatom 30:25 (15:13), i time zaposela čelo tabele Grupe 4, sa četiri boda koliko ima i Ukrajina. Ujedno, bio je to i sjajan debi novog selektora Raula Gonzalesa.

Krizni periodi domaćeg tima viđeni su jedino na početku oba poluvremena, i to su bili jedini intervali u kojima su Islanđani imali prednost. U najvećem delu meča, Makedonija je kontrolisala igru i rezultat, čemu je dobrano doprineo i povratnik u nacionalni tim Borko Ristovski sa 12 odbrana.

Na početnih 2:o Islanda, domaći su odgovorili serijom od četiri gola. Održavali su crveno – žuti plus dva, a u 20. minutu stigli i do 12:8, da bi Islanđani do odmora prepolovili taj zaostatak.

U prvom poluvremenu je blistao Kiril Lazarov sa osam pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Promena odbrane početkom nastavka, donela je „Ribarima“ prekoret – Gustavson je izjednačio, a Karason kompletirao preokret, 16:17.

Ipak, Makedonci su se brzo vratili u preimućstvo. Razbranio se Ristovski, a Georgiev, Kuzmanovski i Stoilov su doneli svojoj selekciji opipljivih 22:19 sredinom drugog dela.

Skandinavci su bili su na ulasku u poslednjih 10 minuta poslednji put blizu, smanjili su na 26:25, ali su tada proradili Mirkuloski i Stoilov, Mitrevski je odbranio sedmerac, čime je rešeno pitanje pobednika.

Najefikasniji je bio Kiril Lazarov sa 11 golova, ispred Taelskog sa pet. Kod gostiju, Sigurdson je postigao šest a Palmarson četiri. Novi okršaj ovih rivala na programu je za tri dana, kada će Island biti domaćin.

U prvom današnjem meču ove grupe, Ukrajina je juče pomalo neočekivano savladala Češku na svom terenu rezultatom 26:23.