Nenadić uz zvuk sirene za trijumf Srbije u Rumuniji! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nenadić uz zvuk sirene za trijumf Srbije u Rumuniji!

Nenadić uz zvuk sirene za trijumf Srbije u Rumuniji!

Reprezentacija Srbije ostvarila je veoma vrednu pobedu u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj. „Orlovi“ su slavili protiv Rumunije 23:22 (13:9) golom Petra Nenadića u poslednjoj sekundi u paklenoj atmosferi u rumunskom Baja Mareu pred 2.200 domaćih navijača. Izabranici selektora Jovice Cvetkovića došli su tako do druge pobede u kvalifikacionom ciklusu i sa četiri boda čekaju Rumune u nedelju u kragujevačkom „Jezeru“ u 20 časova.

Rezultatska klackalica viđena je u uvodnih 20 minuta u sparnoj atmosferi rasprodate dvorane u Baja Mareu u kojoj „igla nije imala gde da padne“. Golovima Petra Đorđića, Srbija je došla do vođstva 3:2 posle 10 uvodnih minuta, ali su Rumuni kaznili par grešaka srpskog napada da dođu do lakih golova za 7:5 (19.) preko Močanua i Lazara.

Tajm-aut Jovice Cvetkovića imao je efekat. Usledila je serija 3:0 zaključena golom Petra Nenadića za vođstvo – 8:7 u 21. minutu, ali je odmah zatim, pri rezultatu 8:8, usledio petnaestominutni prekid zbog problema sa naponom koji je doveo do toga da jedna strana terena ostane u polumraku.

Pet minuta je bilo potrebno Rumunima da dođu do egala 15:15 (44.), a novi peh bio je i crveni karton Rastku Stojkoviću zbog tri isključenja. Dva vezana gola odličnog Petra Đorđića povratila su na kratko stabilnost u srpski tim – 17:15 (47.), pre serije Rumuna koji su na 18:18 imali i napad za vođstvo.

Marko Vujin svojim prvim golom doveo je Srbiju u vođstvo 21:20 u 55. minutu, a dobra odbrana kapitalizovana je golom Petra Nenadića iz kontre za 22:20 (56.). Međutim, Rumunije je izjednačila iz kontra napada nešto više od pola minuta pre kraja, i to posle greške Petra Nenadić, ali je najbolji srpski igrač ipak postao heroj, a ne tragičar, majstorijom u poslednjim trenucima napetog dvoboja.

RUMUNIJA – SRBIJA 22:23 (9:13)
Baja Mare
Gledalaca – 2.200
Sudije: Madsen / Mortensen (Danska)
RUMUNIJA: Ćinteć, Čepregi, Fenići, Đonea 7, Grigoras 2, Humet, Janku, Lazar 1, Močanu 3, Onejekve 3, Pavel, Popesku, Rakotea 2, Ramba, Sadovek 2, Savenko
SRBIJA: Abutović, Cupara, Čutura, Đorđić 4, Đukić 4, Ilić 1, Marković 2, Marsenić, Milić, Nenadić P 7, Nenadić D, Prodanović, Šešum 1, Vujin 1, Stojković 1, Zelenović 2
SEMAFOR: 2:3 (10.) 4:5 (15.) 7:5 (19.) 7:8 (21.) 9:13 (29.) 11:15 (38.) 15:15 (44.) 15:17 (47.) 18:18 (49.) 19:20 (54.) 20:22 (56.)
IGRAČ UTAKMICE: Petar Nenadić (Srbija)

U drugom meču trećeg kola u kvalifikacionoj grupi 2, Belorusija je deklasirala Poljsku 32:23, koja je svoje šanse za plasman u Hrvatsku svela na minimum.