Medvedi se revanširali Vojvodini - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Medvedi se revanširali Vojvodini

Medvedi se revanširali Vojvodini

Rukometaši novosadske Vojvodine poraženi su u osmom kolu EHF Lige šampiona na gostovanju Čehovskim medvedima 34:30 (19:14). Iako krajnji rezultat u oba poluvremena to ne prikazuje, tim Nikole Markovića bio je dosta bliži svom rivalu, ali je završnica u oba slučaja u potpunosti pripala domaćinu.

Ruski šampion se tako revanširao Novosađanima za poraz u prvom meču u Novom Sadu (26:24). Igrala je dobro Vojvodina inspirisana odličnom partiju pivotmena Zorana Nikolića, strelca 10 golova. Vodili su Novosađani 9:6 posle 13 minuta, da bi Rusi početkom drugog dela imali 22:16. Sve to nije bilo dovoljno da se slomi otpor srpskog šampiona.

Bojan Todorović je u 53. minutu smanjio na 28:27, Orbović je u 54. držao priključak na 30:29, kada je usledila pobednička serija domaćih rukometaša.

Andreev i Kovalev su postigli po šest golova za pobednički sastav, dok je pored Nikolića, odličan bio i mladi Milan Jovanović sa sedam pogodaka.

1. Naturhouse La Rioja7601218:184(34)12
2. HC Meshkov Brest7502225:184(41)10
2. Futebol Clube do Porto7502195:189(6)10
4. Chekhovskie Medvedi8305215:231(-16)6
5. Vojvodina8206202:235(-33)4
6. TATRAN Presov7106170:202(-32)2