"Milioneri" na kolenima: Dankerk utišao Pariz u derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Milioneri“ na kolenima: Dankerk utišao Pariz u derbiju

„Milioneri“ na kolenima: Dankerk utišao Pariz u derbiju

Do sada nevidjen tempo u D1 viđen je u derbiju PSŽ-a i Dankerka. Od starta se mogao naslutiti pobednik. Dankerk je vrhunski “citao” odbranu Parizana, a PSG nije imao odgovor na dobro čuvanu zonu i sjajnog golmana Žerarda Vinseta. Dankerk je nametnuo tempo igre i sve vreme je drzao prednost od 2 do 4 gola razlike. Prvi gol za PSG je tek u 3:51 min uspeo da realizuje Robert Gunarson. Do kraja prvog poluvremena severnjaci su pod sjajnim vodjstvom trenera Patrika Kazala uspeli da utišaju punu halu Pjer De Kubertan u Parizu.

I ako je sa 8 golova bio najbolje rangiran u redovima Pariza, Mikael Hansen je prvi gol postigao u 7. minutu prvog poluvremena. U periodu od 5. do 21. min igrao se gol za golom ali je u poslednjih 9 minuta Dankerk iskoristio zbunjenost pariskih vedeta, maestralno zavrsio prvi deo igre i otišao u svlacioniču sa tri gola prednosti (12-15).

Početak drugog poluvremena označio je novu nadu za Parizane. Novih 30. minuta za osvajanje trona u ligi i boda prednosti nad trenutnim liderom Dankerkom. Vidno nervozni, Parizani su pravili pocetničke greške. Gubili su lopte, pravili tehničke greške, korake, šutirali pored gola. U nastavku igre nisu uspeli da konsoliduju redove. Dankerk je „hladne“ glave igrao svoju igru. Tračak svetlosti za Parižane pojavio se u 58:06 min kada je pri rezultatu 24-26 loptu izgubio Pjer Soudri i odmah nakon toga Ibrahim Diaw postigao gol. 25-26. Nakon toga sledi niz neverovatnih, ali sportskih dogadjaja. Dankerk dva putu šutira pored gola i gubi loptu, koja pada u ruke Fahrudinu Meliću. Bod u rukama i bod zaostatka u odnosu na Dankerk, Melic gubi tako sto pogadja stativu. Lopta završava u rukama igrača Dankerka i mreži Parižana. Konačan rezultat 27-25 za Dankerk koji zadrzava lidersku poziciju na tabeli.

1. Dunkerque 20 – 33
2. PSG Handball 20 – 30
3. Montpellier 20 – 30
4. Nantes 20 – 27
5. Toulouse 19 – 25
6. Cesson-Sevigne 19 – 21
7. St. Raphael 20 – 20
8. Chambery Savoie 20 – 19