Neverovatni Duvnjak odstrelio "Zebre" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Neverovatni Duvnjak odstrelio „Zebre“

Neverovatni Duvnjak odstrelio „Zebre“

Evropa će novog šampiona tražiti u duelu HSV-a i Barselone u nedelju od 18 časova. Vori, Duvnjak, Lacković i ekipa, naplatili su sve muke zadobijene svih ovih godina od komšija iz Kila 39:33 (19:16) u fenomenalnoj utakmici polufinala F4 turnira EHF Lige šampiona pred 20.000 gledalaca u Kelnu. Malo je reći maestralnu partiju je pružio Domagoj Duvnjak, koji je sa 11 golova praktično sam učinio da Omejer, Alm, Ilić i Narcis ne dosanjaju oproštaj od Kila sa još jednom krunom.

THW: Omeyer, Palicka – Ahlm 4, Ekberg 2, Ilic 1, Jicha 6, Klein, Narcisse 4, Palmarsson 1, Sigurdsson 3, Sprenger 2, Toft Hansen, Vujin 10 (4).

HSV: Bitter, Herrmann – Duvnjak 11, Flohr, Hens 8, Jansen 2, Lackovic 1, Lijewski 5, Lindberg 7 (3/4), Nilsson, Vori 5.

Od samog starta meča, Duvnjak, Lijevski i Hens, rešetali su anemičnog Omejera, koji bi mogao poneti epitet i najlošijeg aktera utakmice. Na njegovu sreću, u timu Kila ih je ove večeri bilo dosta, a čelična odbrana, napad pun samopouzdanja i projektili sa 10 metara, nisu se mogli videti od Jihe i drugova. Umesto toga, dobra šuterska serija Marka Vujina, nije mogla da pokrpi sve nedostatke u igri “Zebri”, a 39 golova u mreži, govori najbolje za sebe.

Poslednji put, Kil je vodio u 16. minutu (10:9), a do kraja meča, videli smo raspucane momke u crvenim dresovima, pravu rapsodiju eksplozivnosti i snage. Poveo je HSV 19:13, Kil smanjio do poluvremena na 19:16.

To je bilo i najbliži priključak Kila u ovom meču. Da okonča muke šampionu, imao je priliku Lacković, kada je pogodio prečku za +7 u 47. minutu (29:23). Nisu se “Zebre” predale, stigle su na 28:31, ali to je bilo i sve od otpora večeras. Serijom projektila, Hens i Duvnjak, učinili su ovo veče nezaboravnim i doneli HSV-u prvo  finale EHF Lige šampiona u istoriji.