NIJE GOTOVO: Brejk Kila u Magdeburgu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NIJE GOTOVO: Brejk Kila u Magdeburgu!

NIJE GOTOVO: Brejk Kila u Magdeburgu!

Ništa nije gotovo u Bundesligi! Magdeburg je imao priliku da pred svojim navijačima načini odlučujući korak ka titulu, ali branilac trofeja to nije dozvolio – u utakmici koja mu je „život značila“ Kil je slavio na gostovanju lideru 25:30 (17:17).

I pored velike pobede, tim Filipa Jihe i dalje ima ozbiljan zaostatak u odnosu na Magdeburg – četiri boda uz utakmicu više, što potencialno čini šest poena. Do kraja najjačeg nacionalnog šampionata na svetu, Magdeburgu je ostalo deset, a Kilu devet utakmica.

Vođene sigurnom rukom Sandera Sagosena, „Zebre“ su preuzele vođstvo u finišu prvog poluvremena i nisu ga ispustile do samog kraja, uprkos još jednoj sjajnoj partiji Omara Ingija Magnusona na suprotnoj strani. i nekoliko izjednačenja početkom prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku je odlučila čvrsta, fanatična odbrana Kila koji je više želeo pobedu u ovom duelu. Domagoj Duvnjak je još jednom dokazao da je najbolji kada je najvažnije – uz prepoznatljivu defanzivnu rolu, postigao je četiri pogotka u vrlo važnim trenucima.

Povratnik Landin je doprineo sa deset odbrana, dok su na drugoj strani Grin i Jensen sakupili devet kombinovano.

MAGDERBURG-KIL 25:30 (15:17)

MAGDEBURG: Grin 6 odbrana, Jensen 3 odbrane – Magnuson 9, Veber 5, Mertens 2, Jensen 1, Osaliven 2, Smits 1, Peterson 4, Kristjanson 1

KIL: Kvenšted, Landin 10 odbrana – Duvnjak 4, Sagosen 9, Ekberg 6, Rajnkind 3, Landin 2, Vajnhold 1, Pekeler 5

15.Stuttgart245217677:75612

16.Minden244317601:67711