Nijemci u Srbiji, Norveška vodila 13:0, poraz Čeha u Grčkoj, Perkovac i dalje na 0 - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nijemci u Srbiji, Norveška vodila 13:0, poraz Čeha u Grčkoj, Perkovac i dalje na 0

Nijemci su se ipak izvukli. Ipak će doći u Srbiju na EP, ipak će se boriti za Igre u Londonu.
A sve to nakon pobjede u Austriji koja je bila ključna utakmica cijelog ciklusa, nakon što su se na početku brukali protiv tih istih Austrijanaca (26:26, poluvrijeme 8:14), onda izgubili i na Islandu.
Ovaj put, pred 7 hiljada ljudi u Innsbrucku Njemačka je povela 11:3 u 18. minuti i do kraja održala prednost za veliku pobjedu 28:20. Austrija je u 47. došla na 19:17, ali isključenje i penal Krausa odveli su susret u mirne vode.
Sjajan na golu Heinevetter, prvi strijelac Hens zabio 6 golova, Kraus 4. Kod domaćina, koji ima još jednu šansu, dobiti na Islandu za vikend, 6 golova Wilczynskog.
Skupina 5: Austrija – Njemačka 20:28, Latvija – Island 25:29; B Island 8, Njemačka 7, Austrija 7, Latvija 0.

Nedjelja, 12. 6: Njemačka – Latvija, Island – Austrija.

U skupini 6 Norveška iako bez Kjellinga i Tvedtana, objektivno dvojca koji donosi 10-ak golova po utakmici, nije imala nikakvih problema u Nizozemskoj, gdje je Grčka polomila zube na početku ciklusa (30:30). Norveška je predvođena Rambom (9 golova) otvorila utakmicu na rijetko viđen način, povela čak 13:0, pa onda i 15:1. Sve ostalo je bilo stvar odrađivanja posla.
Drame je zato bilo u Grčkoj, gdje je domaćin tukao Čehe 26:24, ali za EP će trebati čudo. Pobjedu u Norveškoj i poraz Čeha doma od Nizozemske. Dakle, ništa od toga. Česima nije bilo dovoljno ni 9 golova Jiche.

myrhol

Skupina 6: Grčka – Češka 26:24, Nizozemska – Norveška 21:36; Poredak: Norveška 8, Češka 6, Grčka 5, Nizozemska 1.
Subota, 11. 6: Češka – Nizozemska, Norveška – Grčka.

Goran Perkovac je sa svojim Švicarcima upisao i peti poraz u pet utakmica. Ovaj put doma od Rusa, koje je predvodio topnik Barcelone Konstantin Igropulo sa 9 golova (7 penala). Čipurin je zabio 5, Rastvorcev, Starih i Filipov po 4. Švicarci su imali 16:16 na odmoru, bilo je i 27:27, ali taj mali, ključni korak i dalje fali. Onaj koji razdvaja velike od malih…
Danci su u Bjelorusiji gubili na odmoru 14:12, ali u nastavku zabili 21 gol, dobili 33:29, uz 7 Noddesboa, 6 Mikela Hansena i 5 Lasse Boesena.

Skupina 7: Švicarska – Rusija 29:32, Bjelorusija – Danska 29:33; Poredak: Danska 8, Rusija 8, Bjelorusija 4, Švicarska 0. Nedjelja, 12. 6: Danska – Švicarska, Rusija – Bjelorusija. (M. K.)